Pudełko kart Pokemon sprzedane. Cena? 1,5 miliona złotych

Kolekcjonerzy płacą niebotyczne kwoty za rzadkie karty Pokemon. Tym razem pudełko z 36 zestawami kart sprzedano za 408 tysięcy dolarów.

Pudełko kart Pokemon sprzedane. Cena? 1,5 miliona złotych
Źródło zdjęć: © Heritage Auctions
Arkadiusz Stando

Sprzedaży dokonano 15 stycznia w serwisie Heritage Auctions, na którym wielokrotnie sprzedawano już karty Pokemon za ogromne pieniądze. Za równowartość 1,5 miliona anonimowy kupujący wszedł w posiadanie sporego zestawu kart z pierwszej edycji. Dodatkowo, w tym przypadku mowa o mocno limitowanym wydaniu.

Rzadko kiedy na sprzedaż trafiają jakiekolwiek karty z pierwszej edycji i zazwyczaj są już otwarte, więc ich stan nie jest idealny. Wydano je bowiem w 1999 roku. Pudełko zawierające 36 zapieczętowanych zestawów po 11 kart musiało więc sporo kosztować. I to nie była ostatnia taka okazja w historii, bowiem kupujący oferuje odsprzedaż nieotwieranego zestawu za "jedyne" 468 tysięcy dolarów.

W wydaniu "1st edition limited printing", produkowanym przez firmę Wizards of the Coast, w grze pojawiały się 102 karty. Za najrzadszą z nich uznaje się Charizarda. Jak dotąd najdroższą pojedynczą kartą okazał się Blastoise, sprzedany w ubiegłym tygodniu za 360 tysięcy dolarów.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (36)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.