Pudełko kart Pokemon sprzedane. Cena? 1,5 miliona złotych

Strona głównaPudełko kart Pokemon sprzedane. Cena? 1,5 miliona złotych
23.01.2021 15:28
Pudełko kart Pokemon sprzedane. Cena? 1,5 miliona złotych
Źródło zdjęć: © Heritage Auctions

Kolekcjonerzy płacą niebotyczne kwoty za rzadkie karty Pokemon. Tym razem pudełko z 36 zestawami kart sprzedano za 408 tysięcy dolarów.

Sprzedaży dokonano 15 stycznia w serwisie Heritage Auctions, na którym wielokrotnie sprzedawano już karty Pokemon za ogromne pieniądze. Za równowartość 1,5 miliona anonimowy kupujący wszedł w posiadanie sporego zestawu kart z pierwszej edycji. Dodatkowo, w tym przypadku mowa o mocno limitowanym wydaniu.

Rzadko kiedy na sprzedaż trafiają jakiekolwiek karty z pierwszej edycji i zazwyczaj są już otwarte, więc ich stan nie jest idealny. Wydano je bowiem w 1999 roku. Pudełko zawierające 36 zapieczętowanych zestawów po 11 kart musiało więc sporo kosztować. I to nie była ostatnia taka okazja w historii, bowiem kupujący oferuje odsprzedaż nieotwieranego zestawu za "jedyne" 468 tysięcy dolarów.

W wydaniu "1st edition limited printing", produkowanym przez firmę Wizards of the Coast, w grze pojawiały się 102 karty. Za najrzadszą z nich uznaje się Charizarda. Jak dotąd najdroższą pojedynczą kartą okazał się Blastoise, sprzedany w ubiegłym tygodniu za 360 tysięcy dolarów.

Udostępnij:
Komentarze (36)