PUBG z rekordem graczy na Steamie wszech czasów

PUBG z rekordem graczy na Steamie wszech czasów

17.09.2017 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze nigdy tak wielu…

Stało się to, na co zanosiło się już od dłuższego czasu. PlayerUnknown’s Battlegrounds, gra, której nie trzeba przedstawiać, pobiła kolejny rekord i stała się najbardziej intensywnie granym tytułem w historii Steama.

Twórca gry poinformował o tym osiągnięciu na swoim Twitterze. Według zamieszonego przez niego zestawienia, w Battlegrounds grało jednocześnie 1 342 857 osób naraz. Druga w tamtym momencie Dota 2 miała ich o ponad pół miliona mniej - 783 228.

Bardziej istotne jest jednak porównanie maksymalnej liczby graczy w historii gry. Tutaj Dota 2 może się pochwalić wynikiem 1 295 114, wciąż o prawie 50 tysięcy słabszym niż PUBG.

Wprawdzie twórca gry nie podał źródła tych danych, a Steam, przynajmniej publicznie, podaje tylko wynik „z danej chwili”, a nie z całej historii, ale liczby przez niego podane potwierdza również serwis Steamcharts (DOTA 2 vs PUBG).

Obraz

Tak, oczywiście wszyscy wiemy, że Steam Charts nie należy ufać w 100 procentach, ale tutaj wydają się dość wiarygodni (nawet jeżeli nie całkiem precyzyjni, to przynajmniej do porównania się nadają).

Na koniec warto też zwrócić uwagę na jeszcze jedną liczbę - jeżeli zestawić liczbę grających naraz w PUBG z liczbą wszystkich użytkowników Steama, wyjdzie nam, że w Battlegrounds gra ich około 9%.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)