Ptaszki ćwierkają, że Ubisoft zapowie nową grę na E3

Ptaszki ćwierkają, że Ubisoft zapowie nową grę na E307.06.2019 14:35
Ptaszki ćwierkają, że Ubisoft zapowie nową grę na E3
Łukasz Jarkiewicz

Orpheus ma być roboczym tytułem. Byłaby miła odmiana po niekończących się "asasynach"...

Można zacierać ręce, gdy na targach duże studia ogłaszają nowe produkcje. A co byłoby, gdyby to Ubi zapowiedziało coś innego, odrywając się od flagowych serii, aby wprowadzić nieco świeżości do swojego portfolio? Nie wiem, ale być może niedługo się dowiemy, gdyż na podcaście Kotaku Splitscreen padły ciekawe słowa niezawodnego Jasona Schreiera, który podzielił się informacją na temat nowego tytułu tworzonego przez Ubisoft. Następnie na jego Twiterze pojawiło się sprostowanie niektórych stwierdzeń.

Schreier twierdzi, że nową grą francuskiego producenta jest RPG małej skali pod nazwą roboczą Orpheus. Czerpie ona stylistyczną inspirację z The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale na tym kończą się podobieństwa, ponieważ rozgrywka ma być już inna. Nie będzie to także przygodowe RPG akcji, jak wspomniał w podcaście Jason.

Być może Ubisoft ponownie tworzy coś nowego w oparciu o sprawdzone i lubiane metody. Assassin's Creed Origin, który stanowił swego rodzaju reset serii, bazował na wielu schematach innej gry RPG, której tytułu wymówić nie mogę, aby nie rozsierdzić niektórych czytelników. Pomysł okazał się za to strzałem w dziesiątkę - sprowadził całkiem przyjemny powiew świeżości, co dobrze prognozowałoby dla Orpheusa.

Co ciekawe, gdyby roboczy tytuł nawiązywał do Orfeusza z mitologii greckiej, byłby to całkiem intrygujący kierunek. Miejmy nadzieję na garść informacji z okazji zbliżającej się konferencji Ubisoftu, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)