Psychonauts 2? Notch mówi: zróbmy to, Tim

Psychonauts 2? Notch mówi: zróbmy to, Tim07.02.2012 14:40
Psychonauts 2? Notch mówi: zróbmy to, Tim
marcindmjqtx

Pisaliśmy dziś, że Tim Schafer chciałby zrobić Psychonauts 2, ale nie może zainteresować nimi wydawców i zdobyć pieniędzy. Ojciec Minecrafta, Markus "Notch" Persson, rzucił na swoim Twitterze propozycję: zróbmy to.

Gdy skonfundowany jego wiadomością redaktor Rock Paper Shotgun zapytał Notcha, czy powinni o tym pisać, Persson wyjaśnił, że mówił jak najbardziej serio - o sprawie dowiedział się zresztą z Twittera tego serwisu.

Jego wiadomość do Tima Schafera pozostaje na razie bez odpowiedzi, ale jeśli Tim wyraziłby zgodę, to studio Notcha, Mojang faktycznie wydałoby grę...

Czy to możliwe? Naszym zdaniem - tak. Wraz z ogłoszeniem gry Cobalt Mojang zadeklarowało, że będzie wydawać gry innych studiów. RockPaperShotgun pisze o Notchu jako o multimilionerze, a szybka kalkulacja zysków z prawie 5 milionów kopii Minecrafta pokazuje, że pieniądze nie powinny stanowić problemu (nawet przy założeniu, że Mojang część z tego wydało). Wydanie w cyfrowej dystrybucji także jest całkiem możliwe - pierwsza część nadal sprzedaje się choćby na GoG.com i Steamie. A mam wrażenie, że tak specyficzna gra jak Psychonauts mogłaby dziś nie odnieść sukcesu wydana w pudełku i za dużą kwotę. Fani kupią na pewno i będą wysławiać Schafera i Perssona po kres świata.

W sumie to wszystko brzmi zbyt pięknie, ale trzymam kciuki.

Po poprzedniej informacji o Psychonauts 2 miałem myśl: a gdyby tak ktoś wpływowy z branży dał Schaferowi pieniądze na produkcję? Myślałem co prawda o Gabe'ie Newellu i wydaniu tej produkcji na Steam, ale jak widać rzeczywistość wyprzedziła marzenia.

Paweł Kamiński

326999891291760919
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)