Psychonauts 2? Notch mówi: zróbmy to, Tim

Psychonauts 2? Notch mówi: zróbmy to, Tim
marcindmjqtx

07.02.2012 14:40, aktual.: 05.01.2016 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pisaliśmy dziś, że Tim Schafer chciałby zrobić Psychonauts 2, ale nie może zainteresować nimi wydawców i zdobyć pieniędzy. Ojciec Minecrafta, Markus "Notch" Persson, rzucił na swoim Twitterze propozycję: zróbmy to.

Gdy skonfundowany jego wiadomością redaktor Rock Paper Shotgun zapytał Notcha, czy powinni o tym pisać, Persson wyjaśnił, że mówił jak najbardziej serio - o sprawie dowiedział się zresztą z Twittera tego serwisu.

Jego wiadomość do Tima Schafera pozostaje na razie bez odpowiedzi, ale jeśli Tim wyraziłby zgodę, to studio Notcha, Mojang faktycznie wydałoby grę...

Czy to możliwe? Naszym zdaniem - tak. Wraz z ogłoszeniem gry Cobalt Mojang zadeklarowało, że będzie wydawać gry innych studiów. RockPaperShotgun pisze o Notchu jako o multimilionerze, a szybka kalkulacja zysków z prawie 5 milionów kopii Minecrafta pokazuje, że pieniądze nie powinny stanowić problemu (nawet przy założeniu, że Mojang część z tego wydało). Wydanie w cyfrowej dystrybucji także jest całkiem możliwe - pierwsza część nadal sprzedaje się choćby na GoG.com i Steamie. A mam wrażenie, że tak specyficzna gra jak Psychonauts mogłaby dziś nie odnieść sukcesu wydana w pudełku i za dużą kwotę. Fani kupią na pewno i będą wysławiać Schafera i Perssona po kres świata.

W sumie to wszystko brzmi zbyt pięknie, ale trzymam kciuki.

Po poprzedniej informacji o Psychonauts 2 miałem myśl: a gdyby tak ktoś wpływowy z branży dał Schaferowi pieniądze na produkcję? Myślałem co prawda o Gabe'ie Newellu i wydaniu tej produkcji na Steam, ale jak widać rzeczywistość wyprzedziła marzenia.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)