PSP Minis w skrócie: Alien Zombie Death

PSP Minis w skrócie: Alien Zombie Death
08.08.2010 14:40
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Nowy miesiąc oznacza nowe darmowe gry w PlayStation Plus. W tym minisy. Jednym z dwóch dostępnych w sierpniu jest Alien Zombie Death, gra o bzdurnym tytule i bardzo przyjemnej rozgrywce. Spokojnie mogą zainteresować się nią także ci, którzy nie mają wykupionej usługi PS+.

Gra jest banalnie prosta. Zapomnijcie o jakiejkolwiek fabule, to nie ten adres. Jest dzielny kosmonauta, są hordy obcych-zombie i czternaście planet do uratowania (właściwie to siedem planet i siedem księżyców, ale kto by się tam przejmował szczegółami). No dobrze, z tym ratowaniem to może lekka przesada, bo zasadniczo nie da się tego zrobić. Każda rozgrywka kończy się śmiercią Bohatera pod nieustającym naporem Przeciwników. W grze chodzi więc o to, by utrzymać się przy życiu jak najdłużej, przy okazji zdobywając medale za określone osiągnięcia (konkretna liczba punktów, zabitych przeciwników itp.). Dzięki nim właśnie odblokowywane są kolejne poziomy.

A jak się w to gra? Nieskomplikowanie. Każda planeta to zasadniczo coś w rodzaju platformy kosmicznej, po której poruszać się można zarówno w poziomie, jak i w pionie. Przeciwnicy (w kilku całkiem zróżnicowanych rodzajach) falami pojawiają się w określonych punktach planszy. Cała zabawa polega na odpowiednim manewrowaniu między hordami wrogów, jednocześnie wykańczając ich nieustającym gradem kul. Z czasem pojawiają się także piły tarczowe i lasery, których również trzeba unikać, co tylko utrudnia i ubarwia rozgrywkę. Ot i wszystko.

Alien Zombie Death (PSP Mini) Trailer

Tomasz Kutera

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)