PSP Minis w skrócie: Age of Zombies

PSP Minis w skrócie: Age of Zombies27.07.2010 17:42
marcindmjqtx

Wiem, że zawsze tego chcieliście. Jako naczelny pan od PS+ odkurzyłem PSP, dzięki czemu minisy, czyli małe gry dostępne poprzez PSN jednocześnie na PS3 i PSP, wreszcie zawitały na Polygamię. W pierwszej odsłonie nowego cyklu, na rozgrzewkę, tytuł dostępny za darmo w pierwszym miesiącu subskrypcji usługi PlayStation Plus - Age of Zombies.

Zombie to już tak totalne zjawisko w popkulturze, że zajmują się nim nawet politolodzy. W Age of Zombies takie innowacje nie mają jednak miejsca. Tu żywymi trupami interesuje się stary, dobry, szalony naukowiec - niejaki Professor Brain. Pewnego rodzaju odstępstwo od normy stanowi wehikuł czasu, dzięki któremu Główny Zły wysyła zombie we wszystkie możliwe czasy i przestrzenie. Zapobiec temu może tylko Barry Steakfries - czyli Ty, drogi graczu.

W jaki sposób? Strzelając do wszystkiego, co się rusza i krzyczy "mózg!" i ze wszystkiego, co się akurat nawinie pod rękę (strzelby, pistolety, miniguny, granaty, bazooki itp., trochę tego jest, choć szału pod względem dostępnego arsenału nie ma). Akcja w grze ukazana jest z góry, a sama grafika jest całkiem fajnie wystylizowana na 16-bitowe retro. Szkoda jednak moich słów na opisywanie tego, co dzięki sieci można pokazać w zdecydowanie łatwiejszy sposób. O, na przykład taki:

Gra się w Age of Zombies dokładnie tak fajnie, jak na to wygląda. Jest tylko jeden zasadniczy problem - gra jest za krótka. Wspominałem wcześniej o "wszystkich możliwych czasach i przestrzeniach” - to spore nadużycie, bo jest ich zaledwie pięć: prehistoria, Chicago lat '30., starożytny Egipt, feudalna Japonia i przyszłość. Każdy okres składa się z trzech etapów - mało, zdecydowanie za mało. Można było Barry'ego wysłać wszędzie, tymczasem spektrum jest dosyć mizerne. Gra jest naprawdę bardzo fajna, problem w tym, że kończy się po półtorej-dwóch godzinach. Sytuacji nie poprawia tryb survival (po jednej planszy na każdy okres), w którym bezustanny napór umarlaków trzeba przetrwać jak najdłużej , bo zwyczajnie szybko się to nudzi.

Gra w całości jest po prostu zbyt uboga i nie warta tych 20 złotych. Sama rozgrywka jest super, ale stosunek jakości do ceny jest wyjątkowo marny. No, chyba, że dostaliście Age of Zombies za darmo w usłudze PlayStation Plus - wtedy ściągajcie w ciemno, macie czas do 3 sierpnia.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)