PS5 będzie ulepszane. Sony wysłucha potrzeb graczy

PS5 będzie ulepszane. Sony wysłucha potrzeb graczy

Hideaki Nishino
Hideaki Nishino
Źródło zdjęć: © PlayStation Blog
27.09.2021 13:53

Wiceprezes do spraw doświadczenia platformy Sony, Hideaki Nishino, poinformował, że firma dołoży wszelkich starań, by ulepszać PS5 w oparciu o rekomendacje graczy. Ponadto Sony ma dokładnie badać, z czego korzystają gracze.

PS5 ma stawać się z czasem coraz lepsze. Na blogu PlayStation poinformowano nas, że ostatnia duża aktualizacja oprogramowania PlayStation 5 była jedną z wielu, które mają w dużym stopniu wpływać na oferowane przez najnowszą konsolę Sony funkcje.

Sony ma zamiar rozwijać PS5 w oparciu o opinie społeczności użytkowników. Jednak nie tylko odzew graczy będzie ważny dla japońskiej firmy, ale też dane zebrane przy użyciu telemetrii. Hideaki Nishino twierdzi, że Japończycy zebrali ważne informacje od użytkowników PS4. Dzięki temu wiedzą już, z których funkcji korzystamy chętnie, a które omijamy szerokim łukiem. Te informacje mają pomóc w rozwoju nowej konsoli.

Jak przyznał Nishino, przed wypuszczeniem konsoli na rynek, Sony miało długą listę funkcji, które chciano zrealizować przed oficjalną premierą konsoli. Jest ich jednak na tyle dużo, że rozwój konsoli będzie trwał dłużej.

Nishino podkreślał, jak dużą rolę w całym projekcie odgrywa społeczność. Mówił, że cała praca jest wykonywana dla użytkowników, a twórców konsoli zawsze cieszy informacja zwrotna.

- Wierzę, że ta aktualizacja oprogramowania to nie tylko nasza robota, to zasługa całej społeczności. Jestem podekscytowany, gdy mogę usłyszeć opinię użytkowników. Ja i mój zespół sumiennie dostarczamy nowe funkcje w ekscytujący sposób.

Niestety nie padły żadne deklaracje odnośnie funkcji, które mają się pojawić. Być może pewną wskazówką jest to, że Nishino stwierdził, że bardzo docenia wydaną we wrześniu aktualizację ze względu na funkcję pozwalającą na śledzenie trofeów w grach.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)