PS4 versus Xbox One w Polsce, starcie pierwsze. Na Facebooku i nie tylko

PS4 versus Xbox One w Polsce, starcie pierwsze. Na Facebooku i nie tylko
marcindmjqtx

05.09.2014 19:52, aktual.: 05.01.2016 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SCEP powitał konsolę konkurencji z lekką złośliwością, Microsoft odpowiedział w podobnym stylu. Dzieje się!

Gorący, obfitujący w ciekawe informacje piątek. Trudno by było inaczej, skoro to pierwszy dzień Xboksa One w Polsce - przynajmniej ten oficjalny. Sony Computer Entertainment Polska przywitało konkurencję, nie odmawiając sobie bardzo ładnej szpileczki nawiązującej do nazwy Xboksa One. A całość zwieńczyła emotikonowymi buziaczkami, które oznaczają przecież również skróconą nazwę sprzętu.

PlayStation Polska na Facebooku

Microsoft odpowiedział zgrabnie:

Xbox Polska na Facebooku

I już to wystarczyło, by się uśmiechnąć pod nosem - oto giganci toczą sympatyczną walkę na oczach graczy, a polskie oddziały firm potrafią być równie zadziorne, co ich centrale.

Ale to tylko jeden z elementów dzisiejszej potyczki. Konsoli Sony trudno było nie zauważyć na billboardach reklamowych na wielu polskich stronach o grach. Nie wiem, czy to Microsoft zaspał z wykupieniem powierzchni reklamowej, czy to Sony było wyjątkowo szybkie, w każdym razie dziś branżowe strony były raczej niebieskie niż zielone.

A i to nie koniec, bo by przyćmić premierę Xboksa One, Sony sprowadziło do Polski szefa europejskiego oddziału Jima Ryana. Łukasz zadał mu kilka trudnych pytań, i jak to często bywa z trudnymi pytaniami, pozostały bez odpowiedzi, dowiedzieliśmy się natomiast, że konsol PS4 lada moment będzie u nas 100 tysięcy. I jest to wynik robiący wrażenie. Dystrybutorzy nieoficjalnie przyznają, że są zaskoczeni sprzedażą gier na PS4. Przed Xboksem One trudne zadanie.

Rok temu po globalnych premierach obu konsol firmy również były dla siebie uprzejme:

Natomiast na konferencjach zazwyczaj już takiej grzeczności nie ma. Zwłaszcza Sony upodobało sobie żarciki pod adresem konkurencji, czego zwieńczeniem był słynny filmik, nawiązujący do tego, że na Xboksie One pożyczanie sobie gier miało być mocno utrudnione (Microsoft ostatecznie wycofał się z tego).

Official PlayStation Used Game Instructional Video

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)