PS3 w górę, PSP w dół

Zbigniew Trzeciak

04.02.2010 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony opublikowało swoje kwartalne wyniki finansowe, które pokazuję zróżnicowanie jeśli chodzi o oddział zajmujący się grami. Zanotowano wzrost sprzedaży PS3, ale spadek jeśli chodzi o PlayStation Portable.

Na jesieni zeszłego roku, czyli w okresie od października do grudnia, sprzedano 6,5 miliona PS3 na całym świecie. W porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim, jest to wzrost o 2 miliony sprzedanych konsol. Wzrost ten przypisywany jest, między innymi, wprowadzeniu tańszego PS3 Slim.

Pozostałe konsole sony, PSP i PS2, zanotowały spadek sprzedaży. Jeżeli chodzi o poprzedniczkę dużej konsoli Sony to nie jest zaskoczeniem, że ilość sprzedanych sztuk spadła o 0,4 miliona z 2,5 na jesieni 2008. Firma spodziewała się prawdopodobnie lepszych wyników jeśli chodzi o PSP. Wprowadzenie PSPgo nie miało jednak znaczącego wpływu na poprawę rezultatów. Ilość zakupionych przez klientów egzemplarzy spadła z 5,1 miliona w ostatnim kwartale 2008, do 4,2 miliona za ten sam okres w roku 2009.

Sony w ogólnym rozrachunku zanotowało kwartalny zysk pierwszy raz od roku, jednak jeśli chodzi o konsole to nie było wyraźnej zmiany.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)