PS3 powoli dogania 360

PS3 powoli dogania 360
31.07.2010 12:38
marcindmjqtx
marcindmjqtx

W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedało się o 4 miliony więcej sztuk PS3 niż 360. Już tylko niewiele ponad 3.5 miliona egzemplarzy na korzyść Microsoftu wynosi różnica między tymi dwoma konkurencyjnymi konsolami.

30 czerwca to dla zdecydowanej większości firm koniec kwartału fiskalnego, stąd zwiększona liczba podsumowań biznesowych i cyferek na Polygamii w ostatnim czasie. Bardzo ciekawe wnioski przynosi porównanie ogólnej sprzedaży PS3 i 360.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy (oczywiście tylko do 30 czerwca) sprzedało się w sumie 14.3 miliona sztuk PS3. 360 - tylko 10.3 miliona. Ogólna liczba sprzedanych konsol Microsoftu wynosi w tym momencie 41.7 miliona egzemplarzy. W przypadku Sony jest mniejsza o 3.6 miliona. To nadal sporo, ale wystarczy spojrzeć na załączony wykres, żeby zobaczyć, że tak czy inaczej dużo mniej niż w poprzednich latach. Jeżeli ten trend się utrzyma, to Sony w końcu przegoni MS. Pytanie tylko czy i kiedy się to stanie.

Duże znaczenie w tym pojedynku z całą pewnością będzie mieć to, który z kontrolerów ruchowych okaże się bardziej popularny. Microsoft zrobił też świetny ruch, wypuszczając nową wersję swojej konsoli (Sony zresztą też wcześniej dużo zyskało identycznym sposobem). Wszystko okaże się w ciągu paru najbliższych miesięcy.

[via VG247]

Tomasz Kutera

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)