PS3 łamie certyfikaty

Moce obliczeniowe PS3 po raz kolejny zostały zaprzęgnięte dla dobra nauki. Tym razem klaster obliczeniowy z 200 PS3 wygenerował fałszywy certyfikat SSL, na który dały się złapać typowe przeglądarki.

PS3 łamie certyfikaty
marcindmjqtx

04.01.2009 | aktual.: 15.01.2016 14:35

Wyposażeni w 200 konsol PlayStation 3 naukowcy są w stanie stworzyć certyfikat SSL (Secure Socket Layer) dla dowolnie wybranej przez siebie strony internetowej.

Sfałszowany certyfikat jest prawidłowo odczytywany przez większość popularnych przeglądarek internetowych.

Zaprezentowana przez specjalistów metoda może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców starających się przeprowadzić atak typu phishing, tworząc fałszywe strony bankowe czy inne związane z usługami finansowymi.

Atak wykorzystuje znaną słabość w kryptograficznej funkcji haszującej MD5. Już w 2004 roku naukowcy z Chin zaprezentowali metodę, która pozwalała na wygenerowanie tego samego 128-bitowego skrótu MD5 dla dwóch różnych informacji.  PS3 to naprawdę niezła maszynka do robienia tego typu obliczeń. Mieliśmy już łamanie haseł, teraz generowanie fałszywych certyfikatów... jeszcze parę takich informacji i w każdym pożądnym filmie o hackerach zobaczymy PS3.

Dzięki, jurget

Piotr Gnyp 

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3sony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.