PS3 jest jak Sega Saturn?

Pamiętacie jeszcze słynną wypowiedź Kaza Hirai, iż czuje, że Sony jest liderem branży? Druga część jego wywodów była równie zabawna - zachwalał w niej skomplikowaną architekturę PS3 i twierdził, że to ogromna zaleta. Daleowi Northowi z Destructoida zapaliła się lampka ostrzegawcza i najwyraźniej przypomniał sobie, że już kiedyś słyszał podobne wypowiedzi. Mianowicie w oświadczeniu Segi nt Saturna:

PS3 jest jak Sega Saturn?
marcindmjqtx

07.02.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:59

... wzrost nie będzie możliwy na konkurencyjnym systemie, który oferuje prostszą architekturę. To może być w jakiś sposób łatwiejsze dla deweloperów tworzyć programy na konkurencyjną platformę ponieważ jest tam mniej do nauki i pracy z technologicznego punktu widzenia - ale to oznacza, że deweloperzy szybko zostaną ograniczeni przez system.Jak wszyscy wiemy, Saturna z rynku dość szybko wygryzła właśnie PlayStation, którą dyskredytuje się w tym oświadczeniu, a której jedną z zalet była prosta architektura, dzięki czemu łatwo pisało się na nią gry. Przytoczmy w tym kontekście jeszcze raz słowa Hirai o PS3:

Nie dostarczamy łatwej do programowania konsoli, jakiej oni [deweloperzy] by chcieli, ponieważ łatwość programowania oznacza, że nikt nie mógłby osiągnąć wyższego poziomu wykorzystania jej możliwości, pytanie więc, co będziesz robił przez następne dziewięć i pół roku?Widać analogie? Moim zdaniem to jak ogromny znak ostrzegawczy. Co prawda PS3 nie grozi raczej los Saturna, ale Sony wyraźnie idzie w złą stronę. Z PlayStation 2, która również napsuła deweloperom trochę krwi jeszcze z rozpędu się udało, ale PLAYSTATION 3 musiała już oddać ogromną część rynku konkurencji, która przecież nie śpi. Kazie Hirai, PS3, nie idźcie tą drogą!

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.