Przyszłoroczne Intel Extreme Masters odbędzie się 4-6 marca w Katowicach. CS: GO wraca na wielką scenę

Przyszłoroczne Intel Extreme Masters odbędzie się 4-6 marca w Katowicach. CS: GO wraca na wielką scenę

Przyszłoroczne Intel Extreme Masters odbędzie się 4-6 marca w Katowicach. CS: GO wraca na wielką scenę
marcindmjqtx
24.11.2015 17:53, aktualizacja: 05.01.2016 14:49

O puchar w finałach zawalczą także najlepsi gracze League of Legends.

Katowicki Spodek ponownie na kilka dni przemieni się w stolicę światowego e-sportu za sprawą mistrzostw świata gier komputerowych Intel Extreme Masters. Przyszloroczne finały odbędą się między 4 a 6 marca. Będzie to podsumowanie dziesiątego już sezonu jednej z najbardziej prestiżowych rozgrywek e-sportowych.

W nadchodzącej edycji do oficjalnego zestawu tytułów dołącza niezwykle popularny w Polsce Counter Strike: Global Offensive. Drugą potwierdzoną grą finałów jest League of Legends. Na resztę musimy jeszcze zaczekać. Póki co wiemy, że łączna pula nagród w przypadku CS:GO wynosi 250 tysięcy dolarów, o które powalczy 16 drużyn. 8 drużyn League of Legends będzie konkurować o 100 tysięcy dolarów. Wszyscy zawodnicy zostaną wyłonieni na drodze eliminacji przeprowadzonych m.in. w Chinach, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych.

Poza samymi mistrzostwami w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przylegającym do Spodka odbędą się targi elektronicznej rozrywki IEM Expo, na których światowi producenci sprzętu komputerowego zaprezentują swoje produkty. Zarówno wstęp na targi, jak i mistrzostwa Intel Extreme Masters jest bezpłatny, ale uczestnicy dostaną możliwość kupienia biletów dających wcześniejszy wstęp na teren imprezy. Ich ceny poznamy wkrótce.

Ostatnią edycję IEM-u odwiedziło 104 tysiące widzów - byliście wśród nich? Zjawicie się ponownie?

[źródło: informacja prasowa]

Patryk Fijałkowski

327131945580980503
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)