Przypominamy o eliminacjach do GT Academy 2012

Przypominamy o eliminacjach do GT Academy 201215.05.2012 14:13
Przypominamy o eliminacjach do GT Academy 2012
marcindmjqtx

W tym roku także gracze z Polski mogą powalczyć o możliwość zostania profesjonalnym kierowcą wyścigowym.

Co jest potrzebne? PS3, dostęp do internetu i darmowa gra GT Academy Qualification z PlayStation Store. Potem wystarczy stanąć na starcie i... rozpocząć rywalizację.

Ośmiostopniowe kwalifikacje, zaprojektowane przez legendarnego twórcę Gran Turismo®, Kazunori Yamauchiego, będą ekscytującym przeżyciem zarówno dla graczy, jak i fanów wyścigów. Zróżnicowane wyzwania skupiają się na różnych umiejętnościach wymaganych od profesjonalnych kierowców wyścigowych. Zawodnicy mają osiem tygodni na ukończenie wyzwań, poczynając od prowadzenia potężnego samochodu Nissana z napędem na tylne koła i pokonywania zakrętów z dużą prędkością aż do ustanawiania jak najlepszych czasów w trudnych warunkach pogodowych. By móc wygrać główną nagrodę - możliwość wzięcia udziału w obozie treningowym GT Academy w Silverstone trzeba być dodatkowo pełnoletnim i posiadać prawo jazdy.

Sieciowa rywalizacja kończy się w Europie 25 czerwca. 16 najlepszych kierowców z sieci i 16 najlepszych zawodników czerwcowych imprez:

  • we Wrocławiu (2-3 czerwca),
  • w Poznaniu (9-10 czerwca)
  • w Warszawie (16-17 czerwca)
  • i Katowicach (23-24 czerwca)

...zakwalifikuje do wielkiego finału.

32 finalistów z Polski weźmie udział w Wielkim Finale Narodowym pod koniec lipca w Warszawie podczas 2 dni intensywnych prób wytrzymałościowych i jazd samochodami sportowymi. Podczas Finału wyłonimy dwóch zwycięzców, którzy pojadą na obóz wyścigowy GT Academy w Silverstone - miejsce treningów dla przyszłych kierowców wyścigowych. A potem?

Zwycięzca GT Academy 2012 zostanie zakwalifikowany do Programu Rozwoju Kierowców, najbardziej intensywnego programu szkoleniowego w Wielkiej Brytanii w okresie sierpień - grudzień. Szkolenie obejmuje trening wyścigowy, karting, test sprawności fizycznej, zdolności medialne i testy psychologiczne, które kwalifikują do uzyskania Międzynarodowej Licencji Kierowcy Wyścigowego. Dodatkowo, zwycięzca każdego z programów GT Academy (6) wygra szansę ścigania się w wyścigu 24h w Dubaju w styczniu 2013 roku. Czyli jest o co walczyć. Jak wam idzie? Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.

źródło: Informacja prasowa

Maciej Kowalik

326925018754476311
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)