Przygodówka point and click od twórców Cyanide & Happiness, czyli martwa staruszka w ekwipunku

Przygodówka point and click od twórców Cyanide & Happiness, czyli martwa staruszka w ekwipunku

Przygodówka point and click od twórców Cyanide & Happiness, czyli martwa staruszka w ekwipunku
Patryk Fijałkowski
10.08.2017 10:08, aktualizacja: 11.08.2017 09:16

Nawet jeśli myślicie, że ich nie kojarzycie, to te absurdalne/przezabawne/obrazoburcze komiksy na pewno migały wam w sieci.

Wygląda na to, że South Park będzie miał konkurencję. Może nie w kwestii gatunkowej, bo mówimy o przygodówce, a nie RPG-u, ale jeśli chodzi o absurd, luz i zwariowane akcje - to już na pewno. Cyanide & Happiness to seria internetowych komiksów, które publikowane są już od dwunastu lat. Za charakterystyczny styl przygód losowych, patyczkowatych ludzików odpowiada czterech gości: Rob DenBleyker, Kris Wilson, Dave McElfatrick i Matt Melvin, z czego ostatni odszedł z ekipy trzy lata temu.

Zresztą, co ja wam będę o charakterystycznych stylach - zajrzyjcie na ich stronę, przeczytajcie pierwszy lepszy komiks lub obejrzyjcie którąś z animacji i powiedźcie mi, że nigdy nie mignęły wam w sieci te postacie. Mamy do czynienia z jedną z najpopularniejszych serii, która na Facebooku zebrała już ponad dwunastu milionów fanów. A teraz trio odpowiedzialne za tę markę postanowiło stworzyć swoją własną grę.

Będzie to przygodówka point and click, w której do ekwipunku schowamy między innymi ciało staruszki. Przyjdzie nam też wchodzić w interakcję z różnymi, dziwacznymi postaciami, choć rekin upchany w koszulę poprosi nas, żebyśmy tego nie robili. Pierwszy zwiastun - w którym usłyszycie, jakże adekwatnie, głos z Honest Trailers - pokazuje całkiem wiele scen, łatwo więc sobie wyobrazić kierunek, jaki są obrać twórcy. I trudno się z niego nie cieszyć.

The Cyanide & Happiness Game Teaser! - Cyanide & Happiness Announcements

Gorsze wieści są takie, że Cyanide & Happiness zapowiada tutaj dopiero Kickstartera samej gry. Zbiórka zostanie uruchomiona 5 września. Dla twórców to nie pierwszyzna, bo to oni zorganizowali w 2016 drugą po Exploding Kittens największą zrzutę na karciankę, jaką widział internet. Ich Joking Hazard potrzebowało dziesięciu tysięcy dolarów, a dostało ponad trzy miliony. Ciekawe czy podobnie będzie z przygodówką? Jeśli tak, to gra z pewnością pojawi się na Xboksie One i PS4 - twórcy przyznali, że na razie planują tylko wersję na PC, a inne platformy uzależnione są od progów, jakie wyznaczą na Kickstarterze. Zdziwię się, jeśli wszystkie nie zostaną osiągnięte.

Sukces zbiórki jest praktycznie pewny, więc grę Cyanide & Happiness możemy uznać za pewnik. Warto jednak pamiętać, że wiele rzeczy może nie wyjść na późniejszym etapie, bo robienie śmiesznych komiksów/filmów to jednak zupełnie inna para kaloszy niż stworzenie pełnoprawnej gry. Tak jak Mattowi Stone'owi i Treyowi Parkerowi pomógł przy South Parku Ubisoft z Obsidianem, tak i tutaj panowie będą potrzebować odpowiedniego wsparcia.

325564023746146930

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)