Przygoda w Resident Evil 6 do najkrótszych należeć nie będzie - teoretycznie. I zagramy w nią po polsku

Przygoda w Resident Evil 6 do najkrótszych należeć nie będzie - teoretycznie. I zagramy w nią po polsku

Przygoda w Resident Evil 6 do najkrótszych należeć nie będzie - teoretycznie. I zagramy w nią po polsku
marcindmjqtx
11.04.2012 10:30, aktualizacja: 05.01.2016 16:50

Narzekaliście na około 10-12 godzin zabawy w Resident Evil 5? W takim razie szóstka powinna bardziej przypaść Wam do gustu. Strzelania i zagłębiania się w ponurej atmosferze ma być zdecydowanie więcej. Taka jest przynajmniej teoria głoszona przez Capcom.

Jak donosi jeden z twórców gry, Eiichiro Sasaki aż trzy razy więcej - przejście Resident Evil 6 powinno zająć Wam około 30 godzin. Sporo jak na tego typu grę. Jeśli jednak chwilę się nad tym zastanowić, to nie jest wcale tak pięknie.

A wynika to z prostego wyliczenia. Otóż każda z trzech postaci w grze dostanie własną historię. Ciekawe na ile będą się one zazębiać, bo to że w ogóle będą, jest chyba oczywiste. Każda z historii trwać będzie odrobinę krócej niż cała opowieść z piątej części gry, jeśli jednak połączycie wszystkie trzy, wyjdzie właśnie około 30 godzin. Ciekawi mnie to wyliczenie Capcomu, ponieważ do przejścia gry nie trzeb zapoznawać się z historiami wszystkich postaci, czyli tak na dobrą sprawę pojedyncza przygoda trwać będzie krócej niż ta z Resident Evil 5.

Co ciekawe informacja o polonizacji pochodzi od polskiego dystrybutora gry, firmy Cenega, ale ze strony capcom-unity. Polacy, Rosjanie, Japończycy, Brazylijczycy i Portugalczycy otrzymają kinowe napisy.  Natomiast Niemcy, Francuzi, Hiszpanie i Włosi posłuchają dialogów w swoich rodzimych językach.

Konsolowcy poczytają rodzime dialogi już 2 października i wtedy przyjdzie nam ocenić polonizacyjną pracę Cenegi. A tymczasem czekamy na oficjalną informację od polskiego dystrybutora.

[Aktualizacja] Cenega potwierdza:

Cenega, oficjalny partner firmy Capcom w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech z przyjemnością informuje, że najnowsza część słynnej gry z gatunku survival horror - Resident Evil 6 - zostanie wydana w podwójnej wersji językowej do wyboru (polskiej kinowej lub angielskiej) na wszystkich platformach sprzętowych Playstation3, Xbox360 i PC. Planowana data premiery to 2.10.2012. [via VG247 & capcom-unity]

Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)