Przygoda Jackiego Estacado mogła być dłuższa, ale 2K Games "wyciągnęło wtyczkę"

Przygoda Jackiego Estacado mogła być dłuższa, ale 2K Games "wyciągnęło wtyczkę"04.12.2012 15:13
Przygoda Jackiego Estacado mogła być dłuższa, ale 2K Games "wyciągnęło wtyczkę"
marcindmjqtx

W świecie, w którym dodatki są zapowiadane jeszcze przed premierą gry, The Darkness 2 jest wyjątkiem. W tym wypadku wydawca planowane rozszerzenia skasował.

Nie chodzi o to, że 2K Games nie lubi pieniędzy. Wprost przeciwnie, tylko po co wydawać je na dodatki do gry, która sprzedała się słabiutko? Nie dysponujemy oficjalnymi danymi, a ja nie lubię powoływać się na VGCharts, ale tamtejsze estymacje wskazują na nieco ponad pół miliona sprzedanych sztuk na trzech platformach, na które gra trafiła. To mało.

Pamiętacie cliffhanger na zakończenie gry? Nie brakowało głosów, że jest on wstępem do części trzeciej, choć ani 2K ani Digital Extremes nigdy oficjalnie jej nie zapowiedzieli. Serwis The Nexus News informuje natomiast, że kontynuacja wydarzeń z finału miała nastąpić właśnie w fabularnym dodatku, który jednak skasował wydawca.

Czy kiedyś doczekamy się dalszego ciągu? Cóż, nigdy nic nie wiadomo, ale kombinacja dobrej średniej na Metacritic i rozczarowującej sprzedaży, to raczej nieszczególna prognoza na przyszłość. W każdym razie teraz Digital Extremes i tak pracuje nad Warframe - strzelaniną free 2 play na PC.

źródło: Nexus News

Maciej Kowalik

327021313045063959
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)