Przeszli z AMD do Nvidii. Przy okazji wykradli ponad 100 tysięcy plików

Ach, wesoły świat komputerów i kart graficznych. Wesoły świat szpiegostwa przemysłowego.

Przeszli z AMD do Nvidii. Przy okazji wykradli ponad 100 tysięcy plików
marcindmjqtx

16.01.2013 | aktual.: 05.01.2016 16:24

Wczoraj firma AMD złożyła w amerykańskim sądzie zażalenie na czterech swoich byłych pracowników. Robert Feldstein, Manoo Desai i Nicolas Kociuk przed swoim odejściem do Nvidii ściągnęli na zewnętrzne dyski twarde ponad 100 tysięcy firmowych plików. Zajęło im to aż sześć miesięcy, co każe przypuszczać, że akcja była przygotowywana z rozmysłem przez dłuższy czas. W dodatku wszyscy oni oraz Richard Hagen po odejściu rekrutowali do Nvidii swoich byłych kolegów z AMD.

Po przeanalizowaniu komputerów Desai i Kociuka okazało się, że współpracowali ze sobą, między innymi w celu handlu sekretnymi informacjami czy nielegalnego uzyskania dostępu do chronionych komputerów AMD.

W swoim wniosku firma z Sunnyvale domaga się zadośćuczynienia, ma także nadzieję na odzyskanie wykradzionych dokumentów. Na razie sąd nakazał Feldsteinowi, Desai i Kociukowi zatrzymanie danych wydobytych z AMD oraz komputerów, na których się znajdują, w celu dalszych analiz w tej sprawie. Hagenowi natomiast nakazano skończyć z rekrutowaniem obecnych pracowników byłego pracodawcy.

Co ciekawego, w całej sprawie nie chodzi o szeregowych pracowników, ale naprawdę ważne persony. Robert Feldstein swego czasu był w AMD odpowiedzialny za negocjacje z Sony, Micorosftem i Nintendo dotyczące umieszczenia sprzętu tej firmy w ich konsolach.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.