Przemoc, kobiety, kwiatki, gry wideo

Przemoc, kobiety, kwiatki, gry wideo

marcindmjqtx
09.08.2010 21:26, aktualizacja: 06.01.2016 16:32

Taka jest kolejność rzeczy na świecie według Tomonobu Itagakiego, twórcy Ninja Gaiden i czającego się w cieniu Devil's Third. Czasem dobrze jest przeczytać wywiad z twórcą gier wideo, który nie traktuje siebie tak strasznie poważnie.

Co więc Itagaki chce osiągnąć z Devil's Third? To będzie "najlepsza gra na świecie", oczywiście. Jak sam mówi, w kwestiach wojny jest jedną z trzech najlepiej obeznanych osób w branży. Nie mówi jednak kim są pozostałe dwie:

Moim celem nie jest zrobienie po prostu strzelanki. To co chcę zrobić to stworzenie świata, który opisuje wojnę i konflikt, i jak możemy sobie z nimi radzić. Coś co samo w sobie jest czystym opisem walki. Przemocy. Przemoc, jak mówi Itagaki, jest jedną z najważniejszych rzeczy na świecie. Zaraz obok kobiet, kwiatów, przyjaźni, zdrady, śmierci i tańca. Oraz dzieci. To są rzeczy, które "bezpośrednio dotykają duszy człowieka" i jeśli chce się stworzyć coś istotnego, trzeba je wziąć pod uwagę.

Przypomnijmy, że Devil's Third to ta gra o bieganiu z mieczami po ścianach. W dalszej części wywiadu można przeczytać o roli alkoholu w pisaniu listów miłosnych, a także o politycznych planach Itagakiego. Te oczywiście ma ambitne, w końcu Japonia potrzebuje "silnego przywódcy".

A alkohol i listy? Podobno można w nich znaleźć ukryte perły nad ranem. Itagaki nie tłumaczy jednak, jaki to ma związek z tworzeniem gier. Pytanie więc do czytających nas twórców gier: czy zdarza się Wam tworzyć gry pod wpływem alkoholu nocą, a potem rano zastanawiać się, co mieliście na myśli? Ile z tego potem trafia do finalnych wersji?

[via Edge]

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)