Przemoc i strzelaniny w szkołach są passé, teraz gry powodują raka

Brytyjski tabloid Mirror zdobywa kolejny bastion głupoty.

Przemoc i strzelaniny w szkołach są passé, teraz gry powodują raka
marcindmjqtx

"Szał na telewizję i komputery powoduje raka u dzieci" - krzyczy pierwsza strona dziennika. "Lekarze mówią, że dzieciaki potrzebują więcej odpoczynku od ekranów" - dodaje podtytuł.

"Co za debile" - myślą czytelnicy Polygamii. Macie rację, ale poczekajcie jeszcze chwilkę.

Artykuł zaczyna się od słów, z których wynika, że młodzież spędzająca dużo czasu oglądając telewizję, grając w gry i siedząc przy komputerze jest bardziej narażona na choroby nowotworowe na dalszym etapie życia. Zabawa przed ekranami nie powinna trwać dłużej niż dwie godziny dziennie. W Wielkiej Brytanii średnia wynosi natomiast aż 5.9 godziny. I nie jest to sucha opinia pana redaktora. To FAKTY. Tak mówią poproszeni o komentarz eksperci.

Z tym, że wcale nie.

Wszystkie przytoczone w tekście wypowiedzi lekarzy nie odnoszą się bezpośrednio go grania, patrzenia się w seriale czy sprawdzania Facebooka. Chodzi o siedzący tryb życia, do którego te czynności się przyczyniają.

W tekście powoływano się przede wszystkim na stanowisko Royal College of Paediatrics and Child Health. Stanowisko wydane w zupełnie innej sprawie. Zapytany przez serwis CVG rzecznik instytucji stwierdza, że cytowane przez redakcję słowa nie tyczyły się bezpośrednich powiązań pomiędzy grami i resztą a rakiem. Chodziło jedynie o siedzący tryb życia młodych ludzi, który kiedyś może odbić się boleśnie na zdrowiu.

Ale o tym już nikt w tekście nie wspomniał.

Rozumiem, że nagonka na gry jest teraz na czasie, ale redaktor nie popisał się zbytnio. Z takimi materiałami w rękach mógł przecież zaalarmować, że szkoły wywołują raka. Przecież to tam dzieciaki siedzą po kilka godzin dziennie. I czytają książki, a to na domiar złego niszczy wzrok.

[via CVG]

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościgrymirror
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.