Przegląd recenzji Assassin's Creed Origins - wygląda na to, że gra broni się już samym Egiptem

Przegląd recenzji Assassin's Creed Origins - wygląda na to, że gra broni się już samym Egiptem
Patryk Fijałkowski

26.10.2017 15:06, aktual.: 27.10.2017 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Innymi elementami też, choć tu już nie jest tak jednogłośnie.

Nasz kochany Dominik gra już w Assassin's Creed Origins. Grę dostaliśmy późno, więc na rzetelną recenzję trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, ale mogę Wam zdradzić to, co Dominik pisze nam na służbowym Slacku, odciągając wszystkich od obowiązków.

A pisze między innymi o zaskakująco rozbudowanych, "wiedźmińskich" aktywnościach pobocznych oznaczonych na mapie znajomymi znakami zapytania. Albo o tym, że orzeł jest dobrym dodatkiem, a walka póki co jest "mega dziwna" i nie wie jeszcze, czy mu się podoba. AI, klasycznie dla serii, jest podobno głupiutkie, za to klimat świata i jego rozmiar robią wrażenie. Osobiście bałem się o historię i głównego bohatera, Domek jednak trochę uspokaja:

Assassin’s Creed Origins - 4K Cinematic Launch Trailer

Na więcej będziemy musieli poczekać. Za to na świecie pojawiły się już pierwsze recenzje, możemy więc sprawdzić, co o grze myślą inni, którzy wpakowali w nią te kilkadziesiąt godzin. Klasycznie zacznę od najbardziej entuzjastycznej, a tą jest tekst GamesRadar, w którym Louise Blain wystawia grze soczyste 5/5:

Obraz

Grę bardzo pozytywnie oceniła też Alanah Pearce z IGN-u, wystawiając jej 9/10:

Aż tak przychylny nowemu kierunkowi serii nie był Alessandro Fillari z GameSpotu. Redaktor wystawia Origins 7/10 i narzeka przede wszystkim na techniczne problemy i niezdarną, źle wykonaną walkę. Również podkreśla jednak piękno i różnorodność Egiptu, chwali też historię, postacie i niektóre zadania poboczne.

Obraz

Przyjmiecie sprawdzoną formułę w swojej najlepszej formie? Wygląda na to, że jeśli najbardziej zależy Wam na pięknym, bogatym świecie, to Egipt zaspokoi wszystkie tego typu potrzeby. Średnia gry na Opencriticu wynosi 85, na Metacriticu zaś 84. Wszystko się jednak zmienia, bo ciągle napływają nowe recenzje. Gdybyście chcieli rzucić okiem na część z nich...

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)