Promocja doskonała: Kinect w amerykańskiej telewizji

Pamiętacie informacje o tym, że Microsoft na promocję Kinecta przeznaczy ponad pół miliarda dolarów (sic!)? Sumę, za którą można by kupić pewnie jakieś małe afrykańskie państewko, gigant z Redmond wydaje na przykład na obecność swojego najnowszego sprzętu w amerykańskiej telewizji. I nie chodzi tylko o telezakupy.

marcindmjqtx

27.10.2010 | aktual.: 21.01.2016 17:50

Kinect pojawił się między innymi w kilku popularnych serialach. Najdłuższy występ, jeszcze w czasach gdy nazywaliśmy go Natalem, zaliczył w Smallville. Czy Superman jest szybszy od laga?

Dużo krótszy występ Kinect zaliczył w innym popularnym serialu, Chuck:

Jeszcze krótszą rolę Kinect dostał w Entourage (swoją drogą, zwróćcie uwagę, że w każdym serialu prezentowana jest inna gra):

Czy taki marketing działa? W stu procentach. Jak informuje portal Joystick Division, w dzień po pojawieniu się Kinecta w powyższym programie, jego sprzedaż w amerykańskim sklepie internetowym Amazon skoczyła o 42%. Sprzedaż zestawu z 4GB Xboksem 360 - o 67%, z 250GB - o 43%. Czy to wystarczy, by pół miliarda dolarów wydane na promocję zwróciło się z nawiązką? To się okaże.

Microsoft zmienił kierunek i poluje na innego grubego zwierza - na Wii. I od strony promocyjnej robi to perfekcyjnie.

A gry? Cóż, na nie widocznie nie starczyło już funduszy...

Tomasz Kutera

PS Ciekawe czy w polskich serialach też zobaczymy Kinecta. W końcu partnerem Microsoftu w promowaniu tego produktu jest sam Polsat, może więc niedługo w Szpilkach na Giewoncie, które swego czasu oglądał Konrad pojawi się krótka scena i któryś z bohaterów na chwilę zostanie kontrolerem.. - Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkinectmicrosoft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.