Projekt Znaki: "W poprzednim odcinku"

Projekt Znaki: "W poprzednim odcinku"
12.05.2010 11:03
Projekt Znaki: "W poprzednim odcinku"
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Co działo się w weekend w ARG Microsoftu przygotowanym z okazji premiery Alana Wake? Skrót wydarzeń znajdziecie w rozwinięciu.

W poprzednim odcinku Projektu Znaki W piątek po rozwiązaniu kilku pierwszych zagadek, udaje się odnaleźć pierwszą runę prowadzącą do odszukania Anki, a co za tym idzie - wyłania się pierwszy finalista gry o 10 000 PLN. Okazuje się, że po połączeniu liniami miast na które wskazywały dziwne rysunki z drugiej części pamiętnika (seria piątkowych zagadek), na mapie tworzy się runa, którą można zobaczyć na tajemniczym filmie nagranym przez Alka podczas jego pobytu w schronisku w Sobótce.

Podczas dyskusji co robić dalej, Alek postanawia spróbować dostać się do komputera Anki i poszukać tam jakichkolwiek informacji. W momencie w którym wydaje się, że nie uda się złamać jego zabezpieczeń, Alek otrzymuje tajemniczego MMS-a ze zdjęciem kwitka do schowka na dworcu centralnym w Warszawie.  Po publikacji stosownej notki na blogu, jeden z uczestniczących w zabawie graczy, udał się na dworzec, a następnie odebrał z niej wiadomość, która wskazywała na plik tekstowy o nazwie HasłoAnki znajdujący się na dysku SkyDrivie głównego bohatera ARG.

Dostęp do pliku okazał się zabezpieczony dodatkowym hasłem. W niedzielę, po kilku perturbacjach oraz dziwnej zmianie pliku na serwerze, dzięki sms-owym zagadkom, które otrzymuje Alek (jednej wskazującej na tekst piosenki oraz drugiej na słowo wypowiadane w nadawanym właśnie w telewizji filmie) udaje się rozwiązać zagadkę i uzyskać hasło do komputera Anki.

W poniedziałek rano Alek wrzuca na serwer kilka zdjęć z komputera dziewczyny. Gracze zwracają szczególną uwagę na jedno z nich - nocne zdjęcie przedstawiające dziewczynę pod rozgwieżdżonym niebem, wskazującą palcem na siedzącą na drzewie sowę. Nieco później Anka ujawnia się na gg. Uwagę przykuwa jej opis - tytuł piosenki zespołu Hole. Te tropy wskazują graczom na Jastrzębią Górę, gdzie też udaje się Alek.

Przypominamy, że do gry nadal można się dołączyć.

326987039256369194
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)