Projekt Terraria: Otherworld anulowany

Projekt Terraria: Otherworld anulowany

Projekt Terraria: Otherworld anulowany
Joanna Pamięta - Borkowska
17.04.2018 09:57

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów tej niezwykle popularnej gry.

Studio Re-Logic, twórcy Terrarii, zapowiedzieli w 2015 roku spin-off pod tytułem Terraria: Otherworld. W tym roku gra miała mieć premierę, ale niestety, ambicje przerosły studio. Na swoim forum Re-Logic poinformowało, że projekt został anulowany.

Terraria: Otherworld Announcement Teaser Trailer

Re-Logic podkreśla, że miało jasną wizję tego, jak gra ma wyglądać. Zorientowali się jednak, że to, co do tej pory zrobili, jest dalekie od ich początkowych założeń.

W swoim oświadczeniu pracownicy studia napisali, że wyciągnęli z całej tej historii kilka lekcji. Po pierwsze, na przyszłość będą wstrzymywać się z obietnicami dotyczącymi zawartości gry oraz terminu jej wydania na tak wczesnym etapie. Poza tym chcą uniknąć zlecania części pracy innym studiom (w przypadku Terraria: Otherworld było to Pipeworks). Pozostaje im teraz skupić się na rozwijaniu oryginalnej Terrarii, np. opracowaniu wersji mobilnej i na Stwitcha.

Obraz

Terraria zwana jest dwuwymiarowym Minecraftem. To niezwykle popularna gra z 2011 roku, która oferuje wielkie możliwości budowania, eksploracji i tworzenia przedmiotów - w pojedynkę albo z innymi graczami. Gra została bardzo wysoko oceniona, również na Polygamii (przeczytajcie recenzję Pawła Kamińskiego). Parę lat po niej pojawił się bardzo podobny, ale urozmaicony o rozwiniętą fabułę i zadania Starbound, nad którym pracował jeden z pracowników Re-Logic, ale Terraria nie zamierza się poddać i wciąż jest rozwijana.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)