Project Morpheus nabiera mocy. Premiera gogli VR od Sony za rok

Project Morpheus nabiera mocy. Premiera gogli VR od Sony za rok

Project Morpheus nabiera mocy. Premiera gogli VR od Sony za rok
marcindmjqtx
04.03.2015 08:34, aktualizacja: 05.01.2016 15:12

Ekran OLED zamiast LCD, częstsze odświeżanie obrazu i nowy design - a to nie koniec zmian.

Materiał wideo z Tomkiem w roli głównej, który - delikatnie mówiąc - nie czuł się zbyt dobrze po partii z Project Morpheus, był jednym z najchętniej oglądanych podczas zeszłorocznego E3. Niewykluczone, że organizm Tomka nie zareaguje już podobnie przy kolejnym spotkaniu z Morfeuszem, bo urządzenie doczekało się istotnych zmian.

Na Game Developers Conference pokazano nowy design urządzenia, ale przede wszystkim ogłoszono jego nową, znacznie lepszą specyfikację. Zamiast 5-calowego ekranu LCD - 5,7-calowy OLED z rozdzielczością 1980x1080 i podobno bez rozmyć w ruchu. Zamiast odświeżania rzędu 60 klatek na sekundę - 120, czyli dwa razy tyle. Do tego opóźnienie zredukowane poniżej 18 ms i dokładniejsze śledzenie ruchu głowy.

Project Morpheus

Samą konstrukcję łatwiej się teraz zakłada i zdejmuje. A przy okazji nie uciska ona twarzy, bo ciężar przejęła w dużej części opaska.

Premiera Project Morpheus przewidziana jest na pierwszą połowę 2016 roku. A jego ostateczny kształt pewnie jeszcze ulegnie zmianie - konkurencja nie śpi. W tej chwili produkt Sony na papierze jest jednak w czołówce wśród szykowanych hełmów VR. Ciekawe tylko, jak będzie z popularnością wśród graczy. Jesteście zainteresowani Morpheusem i resztą VR-brygady?

[Źródło: Sony]

Marcin Kosman

326982748332517655
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)