Project Eternity pobiło rekordową zbiórkę Double Fine na Kickstarterze

Strona głównaProject Eternity pobiło rekordową zbiórkę Double Fine na Kickstarterze
16.10.2012 14:48
Project Eternity pobiło rekordową zbiórkę Double Fine na Kickstarterze
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Jeszcze żadna gra nie otrzymała od użytkowników serwisu takiego wsparcia, jak staroszkolne RPG od Obsidian Entertainment.

Przyszłość projektu od początku zbiórki malowała się w jasnych barwach. Już w trakcie pierwszego dnia, Project Eternity zebrało cały milion dolarów, potrzebny do ufundowania projektu. Ale to był dopiero początek. Kiedy ten najważniejszy cel został osiągnięty, Obsidian zaczął szykować kolejne progi kwotowe, których osiągnięcie oznaczało wrzucenie do gry dodatkowych przygód, postaci, ras, lokacji a także stworzenie wersji na Maca i Linuksa. Ta droga wyglądała tak:

fot. Kickstarter

Do końca zbiórki zostało jeszcze 13 godzin, ale już teraz Obsidian poinformował o przekroczeniu 3,5 miliona zebranych dolarów (doliczając do kwoty widocznej na Kickstarterze wpłaty dokonywane przez PayPal). A to oznacza, że Project Eternity przebiło zbiórkę studia Double Fine na grę przygodową o około 200 tysięcy. Double Fine Adventure zebrało 3,336,371 dolarów, a Wasterland 2 nieco zabrakło do przebicia 3 milionów.

Pamiętajcie, że Obsidian początkowo celował w milion dolarów. Ponad trzykrotne przebicie tej kwoty to kolejny dowód na to, że na Kickstarterze wszystko jest możliwe. Teraz zaczynają się schody - ponad 67 tysięcy graczy, którzy wsparli projekt będzie bacznie przyglądało się, co Obsidian robi z ich pieniędzmi, a to oznacza nie lada presję oczekiwań. źródło: Kickstarter , Videogamer

Maciej Kowalik

326876050221455402
Udostępnij:
Komentarze (0)