Project Aurora przeniesie intrygi Eve Online na platformy mobilne

Project Aurora przeniesie intrygi Eve Online na platformy mobilne

Project Aurora przeniesie intrygi Eve Online na platformy mobilne
Maciej Kowalik
09.10.2017 11:29

A na pecetach CCP Games poszuka nowych rekrutów zwiększając możliwości darmowych kont.

Islandczycy nie zapominają o fenomenie, który sprawił, że firma zaistniała na mapie branży. Na PSVR wypuścili niedawno mającego e-sportowe ambicje Sparca, z Eve Valkyrie usunęli wymóg posiadania gogli VR i znów skupiają się na Eve Online. W przyszłym roku pojawią się dwa ciekawe projekty.

Tworzony we współpracy z Sumo Digital Project Nova wciąż jest okryty tajemnicą. Ale wiemy, że ma być kolejną (po Dust 517) próbą ożenienia EVE Online z gatunkiem strzelanin. Więcej wiadomo o Project Aurora, przy którym Islandczycy łączą siły z Finami z PlayRaven. W komunikacie czytamy:

Będzie też grą free-to-play, która trafi na iSprzęty oraz Androidy. Jeśli czegoś jeszcze brakowało w planach CCP do dominacji nad światem to właśnie mobilnego EVE, z którym żaden gracz nie musiałby się już rozstawać, wstając od swojego komputera.

325555941489914482_0
325555941489914482_1
325555941489914482_2
325555941489914482_3

Przy czym Aurora nie będzie tym w 100%. Będzie spin-offem. Osobnym bytem, który nie będzie łączył się z kontem EVE Online. Ma być wzorowanym na EVE doświadczeniem, skrojonym na miarę platform mobilnych. Co pewnie oznacza, że ma być w pewnym sensie portalem, przez który nowi gracze będą łapać bakcyla bez onieśmielającego startu w świecie, który wygenerował już tyle niesamowitych historii. A jak sami widzicie powyżej, CCP i PlayRaven wiedzą, jak są one ważne. Więc spokojnie - nie zabraknie ani zarządzania flotą, ani walki, górnictwa, sporów terytorialnych czy politycznych intryg.

To w przyszłym roku. Kolejna, duża aktualizacja samego EVE Online jest zaplanowana na 24 października, a w jej centrum znajdują się gracze, którym wystarcza to, co gra ma do zaoferowania w swoim darmowym obliczu. I cóż - będzie tego więcej. Więcej technologii i umiejętności dostępnych dla kont alfa oraz możliwość położenia łapek na krążownikach i okrętach bojowych.

Destructoid raportuje, że zapowiedź spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)