Project Arena to teraz Sparc. Autorzy EVE Online łączą VR z eSportem

Project Arena to teraz Sparc. Autorzy EVE Online łączą VR z eSportem

Project Arena to teraz Sparc. Autorzy EVE Online łączą VR z eSportem
Maciej Kowalik
28.02.2017 11:37

Dalej pachnie Tronem, a premiera jeszcze w tym roku.

CCP nie zasypiało gruszek w popiele. Już na początku zeszłego roku zebrało od inwestorów 30 milionów dolarów na produkcję gier na gogle wirtualnej rzeczywistości, czego efektem jest Eve: Valkyrie i dwie części Gunjacka. Ale Islandczycy nie chcą ograniczać się tylko do rozszerzania uniwersum EVE Online pobocznymi projektami.

'Project Arena' is a Tron-like VR eSport for Oculus Touch and HTC Vive

Rok temu eksperymentowali z Project Arena na Rifta i Vive, które właśnie oficjalnie przemieniło się w Sparc. Do platform docelowych dopisujemy jeszcze PS VR, a premiera gry ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Skojarzenia z filmem Tron pojawiały się wtedy i muszą pojawić się dziś. Cel? Trafienie przeciwnika piłką, która odbija się od ścian areny. Każdy gracz dysponuje pozwalającą blokować ją i odbijać tarczą. Odczytywanie pozycji całego ciała gracza ma pozwolić również na uniki. Tyle podstaw, choć autorzy obiecują rozmaite tryby gry.

Sparc - Virtual Sport. Real Competition. (Announcement trailer)

Esencją Sparc ma być sieciowy multiplayer. Samotny gracz będzie mógł skorzystać z treningu czy trybu wyzwań, ale to tyle. CCP pracuje nad wirtualnymi poczekalniami, które pozwolą oglądać mecze innych i rezerwować sobie miejsce na arenie.

Obraz

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)