Produkcja filmowego Assassin's Creed nabiera tempa

Produkcja filmowego Assassin's Creed nabiera tempa22.10.2012 18:24
Produkcja filmowego Assassin's Creed nabiera tempa
marcindmjqtx

Ubisoft znalazł współproducenta oraz dystrybutora dla filmu o Asasynach. Premierę zaplanowano na rok 2014, a po ekranie dalej skakać będzie Michael Fassbender.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami dużą rolę w produkcji odegra Ubisoft Motion Pictures, filia koncernu odpowiedzialna za filmowe adaptacje jego gier. Na mocy nowej umowy dostanie wsparcie od firmy produkcyjnej New Regency (jej dorobek tutaj).

Nie poznaliśmy żadnych liczb, ale New Regency pokryje znaczną część budżetu, przekazując kontrolę artystyczną Ubisoft Motion Pictures. Ubisoftowi zależało na takim układzie. Francuzi nie chcą ryzykować zbyt wiele wypływając na nieznane wody, ale zależy im na ostatnim słowie w kluczowych kwestiach.

Dystrybucją filmu zajmie się natomiast medialny gigant Fox.

Strony dogadały się w głównej mierze dzięki zaangażowaniu Fassbendera, który wystąpi i pomoże w produkcji Assassin's Creed. Aktor zakończył niedawno pracę w produkowanym przez New Regency Twelve Years of Slave. Współpraca układala się na tyle dobrze, że już nie mogą doczekać się kolejnej.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pisanie scenariusza, obsadzanie ról oraz wszystkie przygotowania zakończą się w okolicach przyszłego lata i na planie padnie pierwszy klaps. Premiera w 2014. Ubisoft chce, żeby zbiegła się w czasie z wydaniem kolejnej gry z serii.

Piotr Bajda

326875213910923306
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)