Producent z Bioware pyta graczy czy chcieliby zagrać w Dragon Age Tactics. Kolejna gra z serii w drodze?

Dragon Age Tactics miałoby być podobne do Fire Emblem oraz serii XCOM.

Producent z Bioware pyta graczy czy chcieliby zagrać w Dragon Age Tactics. Kolejna gra z serii w drodze?
Oskar Śniegowski

21.02.2016 | aktual.: 21.02.2016 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie byle kto, a sam producent wykonawczy serii Dragon Age, człowiek, który przyłożył rękę do większości produkcji stworzonych przez BioWare począwszy od Baldur’s Gate i jest bezpośrednio odpowiedzialny za zaprowadzenie DA w miejsce, w którym się obecnie znajduje – Mark Darrah, zapytał się społeczności czy zagrałaby w Dragon Age Tactics. Do pytania dołączył ankietę z 4 czterema opcjami wyboru: tak, nie, tylko na PC oraz tylko na mobile/konsolach przenośnych.

Jak sami widzicie powyżej, głos oddało ponad 12 tysięcy osób i aż 78% wyraziła zainteresowanie pomysłem. Dragon Age Tactics miałoby być strategią turową i w zasadzie to tyle, co o niej wiemy. Jeśli zastanawiacie się jak bardzo taktyczne miałoby być „Tactict” w tytule, Mark służy pomocą. W kolejnym tweetcie doprecyzował, iż chodzi mu o ‘taktyczność’ prezentowaną chociażby przez Fire Emblem lub serii XCOM.

I jeżeli pomysł wypali, to nie będzie pierwszym przypadkiem, kiedy wielka seria próbuje swoich sił w innym gatunku. Przykładów takich działań na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się co najmniej kilka. Mniejsze tytuły pod flagą znanej marki zdobywały nowe gatunki.

Pamiętacie Halo Wars? Siedem lat temu dostała od nas 5- i zachwycaliśmy się świetnym sterowanie. Halo Wars było bowiem RTS-em stworzonym na konsolę Xbox 360. Pierwszą grą mogącą nosić miano RTS-a, który polu platformy docelowej nie miał wpisanych komputerów osobistych. Z resztą Halo dostało jeszcze jedną ‘mini-gierkę’. Halo: Spartan Assault, shooter z widokiem z góry, w którym kierowaliśmy tytułowym Spartiatą, bezlitośnie kosząc kolejne fale przeciwników. Produkcja ta trafiła na wszystkie istniejące platformy z systemem Microsoftu. Kolejnym przykładem może być Witcher Battle Arena próbujący powalczyć na rynku gier typu MOBA na platformach mobilnych. Warto wspomnieć też o nieudanej próbie rozszerzenia serii Gears of War o Gears of War Tactics. Od wycieku informacji o pracach nad tą produkcją minęło już półtora roku, a gra mająca trafić pierwotnie na Xboksa 360 i wykorzystać możliwości Kinecta 1.0 wyparowała. Po doprowadzeniu tytułu przez Epic Games do fazy alpha, projekt został zawieszony i nie wiemy czy zaczął już gnić na śmietniku historii, czy może leży gdzieś na dnie zamrażarki w siedzibie Microsoftu .

Gears of War Tactics Gameplay

Naprawdę szkoda, gdyż nie wyglądało to źle, a dobrych RTS-ów na konsolach ze świecą szukać. Plotki mówią, że powodem zawieszenia prac mogło być przejęcie marki Gears of War przez Microsoft i jego studio The Coalition. Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o Dead Ops Arcade, czyli praktycznie grze w grze. Arcade’owym shooterze z widokiem z góry, który pojawił się w pierwszej i trzeciej części Call of Duty: Black Ops.

Przykładów zapewne znajdzie się jeszcze więcej, ale tę kwestię pozostawiam już Waszej pamięci. Oddaję Wam komentarze.

[Źródło: VG247]

Oskar Śniegowski

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.