Problemy z cyfrową wersją Far Cry 4 zwiastują kolejny rok absurdalnych wpadek?

Strona głównaProblemy z cyfrową wersją Far Cry 4 zwiastują kolejny rok absurdalnych wpadek?
06.01.2015 10:12
Problemy z cyfrową wersją Far Cry 4 zwiastują kolejny rok absurdalnych wpadek?
bDThtnQm

2015 zaczyna się tak, jakby poprzedni rok wcale się nie skończył - od ludzi, którzy kupili grę (tym razem chodzi tylko o wersję na Xboksa One) i nie mogli w nią zagrać.

bDThtnPF

Cyfrowa dystrybucja to wciąż piękna idea, ale rzeczywistość raz po raz sprowadza nas na ziemię i przypomina o mniejszych lub większych upierdliwościach, którymi płacimy za wygodę.

Wczoraj wieczorem na forum wsparcia technicznego Ubisoftu zaczeły pojawiać się wpisy posiadaczy cyfrowej Far Cry 4 na Xboksie One, którzy nie mogli odpalić gry. Mimo, że grali w nią wcześniej i wszystko było ok. Konsola pytała czy są jej właścicielami oraz prosiła o... wsadzenie do czytnika płytki z Far Cry 4. Przypominam, że mówimy o wersji cyfrowej, kupionej z Xbox Game Store. Absurd!

Okazało się, że Far Cry 4 zostało z jakiegoś powodu usunięte z Xbox Game Store. Pokłosiem zniknięcia gry ze sklepu było to, że Xboksy One zgłupiały i nie pozwalały jej odpalać. Tylko w wersji cyfrowej - płytki dalej działały.

bDThtnPH

Ubisoft odsyłał wściekłych graczy do Microsoftu. Z kolei przedstawiciel drugiej z firm powiedział Eurogamerowi, żeby serwis kontaktował się z Ubisoftem, który powinien mieć najświeższe informacje.

Nie wiemy, kto usunął Far Cry 4 z Xbox Game Store, nie wiemy czemu, ale na szczęście gra już do niego wróciła i gracze powoli raportują, że mogą znów walczyć o wolność Kyratu. Tym razem awaria trwała około 16 godzin. Choć wciąż nie wszyscy są zadowoleni.

fot. http://forums.ubi.com/

[źródło: Ubi via Eurogamer]

bDThtnPN

Maciej Kowalik

326822726675945514
bDThtnQD