Problemy z Block by Blockwest festival, wirtualnym koncercie w Minecrafcie

Problemy z Block by Blockwest festival, wirtualnym koncercie w Minecrafcie

Problemy z Block by Blockwest festival, wirtualnym koncercie w Minecrafcie
Bartosz Witoszka
27.04.2020 10:40

Zainteresowanie było tak duże, że serwery nie wytrzymały, a samo wydarzenie zostało przełożone na początek maja.

W zeszłym tygodniu Dominik wspominał o Astronomical, serii występów Travisa Scotta, które odbyły się w Fortnicie. Ze względów na koronawirusa wszystkie imprezy masowe zostały odwołane, jednak jak widać artysta znalazł sposób, by dotrzeć ze swoją muzyką do fanów, którym najwidoczniej się to spodobało. Jego koncert obejrzało około 12 milionów osób i niewykluczone, że w przyszłości zobaczymy więcej tego typu inicjatyw w grze Epica.

BXBW Tutorial

Okazuje się jednak, że nie tylko ekipa Tima Sweeney’a wie, co jest teraz modne, bo oto w innej popularnej grze miało się odbyć coś podobnego, ale na znacznie szerszą skalę. Organizatorom Block by Blockwest festival udało się bowiem zaprosić do współpracy wiele znanych zespołów i grup, jak Massive Attack, Pussy Riot, Fever 333 (pełna lista na poniższej grafice), którzy za pośrednictwem Minecrafta i serwerów Discorda mieli dać wirtualny występ tysiącom fanom z całego świata.

325317321998873202

Wspomniane już Massive Attack przeprosiło swoich fanów na Facebooku i obiecało, że następnym razem wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.

Przyznam szczerze, że coraz mocniej zaczyna mi się to podobać, a niewykluczone, że za jakiś czas doczekamy się konwentów, jak Pyrkon stworzonych w Animal Crossing czy właśnie w Minecrafcie. Na razie może brzmieć to abstrakcyjnie, ale tylko do momentu, w którym faktycznie ktoś tego nie zrobi.

Wracając do Block by Blockwest festival – więcej informacji i instrukcję, jak dołączyć do poszczególnych koncertów znajdziecie na stronie głównej. Warto też dodać, że istnieje możliwość zakupu przepustki VIP w cenie 15 dolarów, co daje między innymi możliwość porozmawiania z wybranymi artystami.

Barto Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)