Pro Evolution Soccer 2016 rozgrywa mecz życia - przegląd recenzji

Pro Evolution Soccer 2016 rozgrywa mecz życia - przegląd recenzji

Pro Evolution Soccer 2016 rozgrywa mecz życia - przegląd recenzji
marcindmjqtx
14.09.2015 11:00, aktualizacja: 05.01.2016 14:54

Wygląda na to, że zdetronizowany przed laty król gier piłkarskich powraca na należne mu miejsce. Pierwsze recenzje nie pozostawiają złudzeń. Do przerwy (czyli premiery FIFA 16) PES 2016 aplikuje konkurencji klasycznego hat-tricka.

Passę zachwytów rozpoczynamy od recenzji serwisu Videogamer. "Najlepsza gra piłkarska w historii" - czytamy w pozbawionej póki co noty (ze względu na brak sieciowego trybu MyClub przed premierą) recenzji. Dalej autor tłumaczy:

Pytanie - szczerze mówiąc: od pewnego czasu - nie brzmi już, czy PES dogoni serię FIFA. Jest na odwrót i może tak pozostać przez najbliższe kilka lat. Pochwał nie szczędzi też grze Konami recenzent Gamespotu. Notę 9/10 podpiera słowami:

Gry piłkarskiej nie należy mierzyć ilością trybów czy rozmiarami licencji. Wszystko, co istotne zawarte jest w tych 90 wirtualnych minutach, gdy gramy przeciwko obcemu, kumplowi czy sztucznej inteligencji. Mierzony tą miarą, PES 2016 jest najlepsza grą w serii do czasów PlayStation 2. Kolejna przychylna recenzja to ta podsumowana notą 4.5 gwiazdki na 5 gwiazdek w serwisie Gamesradar.

Niektóre elementy gry potrzebują dopracowania, ale PES 2016 i tak potrafi rozegrać sprawiające olbrzymią frajdę mecze. Ostatni akord w peanie należy do dziennikarza serwisu ArsTechnica. Recenzja bez noty, ale z masą pochwał.

Wielkie pytanie brzmi, czy FIFA 16 będzie lepsza. Gry piłkarskie mają tendencja do bycia coraz lepszymi z roku na rok, więc tytuł najlepszej gry piłkarskiej dla PES-a 2016 nie jest wielkim zaskoczeniem. Prawdziwy test o jego utrzymanie nastąpi przy premierze FIFA 16. Na wirtualnych boiskach nie działo się tak wiele od lat. To dobry moment na bycie fanem konsolowego kopania piłki. No właśnie, konsolowego. Cytowane recenzje dotyczą wersji na PS4. Wszystko wskazuje na to, że PES 2016 w wersji na PC będzie zaledwie popłuczynami po edycji na konsole.

Maciek Kowalik wylewa właśnie siódme poty na stadionach świata, by jak najszybciej dostarczyć nasza recenzję Pro Evolution Soccer 2016. Jak mu idzie?

Premiera już 17 września.

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)