Prequel Octopath Traveller ukaże się na... smartfonach

Prequel Octopath Traveller ukaże się na... smartfonach

Prequel Octopath Traveller ukaże się na... smartfonach
Krzysztof Kempski
08.03.2019 15:59

Formuła będzie jednak analogiczna do tej znanej z oryginału.

Kolejna duża marka, która wybiera się na platformy mobilne. Tym razem padło na Octopath Traveler, jRPGa wydanego w zeszłym roku na Switchu przez twórców Bravely Default czy Bravely Second. Oprócz solidnych 50 godzin zabawy podczas których poznawaliśmy osiem odrębnych opowieści, gra oferowała też oryginalną oprawę łączącą trójwymiar i perspektywę z pixel artem. Pomimo nieco niższej niż w wielu innych mediach oceny Adam mocno grę jednak polecał.

Dobrze, ale co z tą grą mobilną? Twórcy zapowiedzieli właśnie prequel, tworzony tym razem z myślą o smartfonach. Co ciekawe, formuła zabawy nie będzie różnić się specjalnie od oryginału - również pod kątem rozbudowania. Pojawi się tu co prawda nieco recyklingu (między innymi skorzystanie z przerobionych map z pierwowzoru), ale będzie to pewnie razić mniej, niż choćby w grach Ubisoftu na duże platformy. Spotkamy też postaci z pierwowzoru, aczkolwiek grywalni bohaterowie będą tym razem inni.

『オクトパストラベラー 大陸の覇者』 1st Trailer

Ponownie dostaniemy osiem historii, które przebiegać będą podobnie. Jedyne zmiany to powiększenie walk do ośmiu postaci jednocześnie oraz dopasowanie do interefejsu dotykowego. Z ośmioma bohaterami wiązać będzie się też zapewne model biznesowy - gra będzie otrzymywać kolejny rozdział co miesiąc. Niepewna pozostaje jeszcze jednak sprawa premiery w naszym zakątku świata i lokalizacja. Jak na razie podtytuł Champions of the Continent to tylko nieoficjalne tłumaczenie z japońskiego.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)