Premiera Środziemie: Cień Mordoru... nie, nie opóźniona. Przyspieszona!

Premiera Środziemie: Cień Mordoru... nie, nie opóźniona. Przyspieszona!

Premiera Środziemie: Cień Mordoru... nie, nie opóźniona. Przyspieszona!
marcindmjqtx
25.07.2014 17:41, aktualizacja: 05.01.2016 15:33

Jak to, twórcy nie chcą dodatkowego czasu, żeby "dopieścić produkt" i "dopracować każdy szczegół"?

Środziemie: Cień Mordoru miało się ukazać 7 października. Ukaże się jednak wcześniej - już 3 października na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz PC. W Polsce, bo w Stanach Zjednoczonych konsolowe wersje ukażą się 30 września.

Branża gier przyzwyczaiła nas do opóźnień, skąd więc nagle to przyspieszenie? Wydawca, Warner Bros., mówi, że powodem jest "wsłuchanie się w głosy fanów", ale nie dajmy się nabrać.

7 października 2014 to w USA tzw. "Dzień 300 dolarów", o którym pisałem już w tekście o spóźnieniu Dragon Age: Inkwizycja. W ten dzień premiery miało mieć 5 dużych, ważnych gier - obok Śródziemia i DA również NBA 2K15, Obcy: Izolacja i Driveclub. To w ten dzień odbędzie się największa w roku rywalizacja o zawartość naszych portfeli. Jeśli ktoś zechciałby kupić wszystkie te produkcje, wydałby właśnie 300 $.

EA przesunęło Dragon Age'a o kilka tygodni. Warner natomiast gry nie opóźnił (bo po 7 października gracze pieniędzy mogą już nie mieć), lecz przyspieszył (bo przed 7 października jeszcze będą je mieli). Najwyraźniej przeprowadzona analiza wykazała, że gra osadzona w uniwersum Tolkiena zajmuje niższe miejsce na liście zakupowych priorytetów graczy i lepiej z tego tłoku uciec.

[Źródło: informacja prasowa]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)