Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Premiera polskiego Get Even przełożona w związku z zamachem w Manchesterze

Strona głównaPremiera polskiego Get Even przełożona w związku z zamachem w Manchesterze
24.05.2017 10:37
Premiera polskiego Get Even przełożona w związku z zamachem w Manchesterze
Maciej Kowalik
Maciej Kowalik
bDKfkLnq

Zagramy za miesiąc.

bDKfkLmJ

To decyzja światowego wydawcy gry - Namco Bandai. Poniższy komunikat pojawił się w mediach społecznościowych.

Wspomniane wydarzenia to oczywiście poniedziałkowy zamach bombowy na koncercie Ariany Grande w Manchesterze, w którym zginęły 22 osoby, a 59 zostało rannych. Premierę gry przełożono na wszystkich rynkach, nie tylko w Wielkiej Brytanii. W czerwcu zagramy również w Polsce.

Przypomina się sytuacja ze zmianą daty pudełkowej premiery Dying Light. Na gorąco mówiło się, że powodem była potrzeba ocenzurowania gry po ataku terrorystycznym na paryską redakcję czasopisma "Charlie Hebdo", choć Techland oficjalnie ostatecznie nigdy tego nie potwierdził. W rozmowie z Polygamią w trakcie zeszłorocznego Digital Dragons prezes firmy stwierdził, że powodem różnych dat wydania pudełkowej gry na różnych rynkach było... nieprzygotowanie europejskich oddziałów wydawcy - Warner Bros.

Get Even Trailer

Get Even miało trafić do sprzedaży w piątek, co oznacza, że recenzenci mają już grę w domach. Ja też. I choć nie mam wyrobionego zdania na temat takich reakcji, to mogę Wam powiedzieć, że niektóre elementy gry - która zaczyna się od akcji ratowania zakładniczki z przyczepioną bombą - usprawiedliwiają ostrożność wydawcy.

bDKfkLmL

Pewnie nie każdy by tak postąpił, ale Bandai Namco woli dmuchać na zimne. Dziennikarze i inni developerzy zdają się pochwalać tę decyzję, ale są też miejsca w sieci, w których cynizm i teorie spiskowe górują nad empatią. Jak zwykle.

Maciej Kowalik

bDKfkLnH