Land of War i pierwsze opinie graczy. Na Steamie zaledwie "mieszane"

Land of War
Land of War
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl
Karolina Kowasz

11.06.2021 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj miała miejsce premiera polskiej gry Land of War - The Beginning. Pomimo wiązanych z nią nadziei, tytuł zdobywa nie najlepsze recenzje wśród graczy, którzy zwracają uwagę na problemy z optymalizacją oraz działaniem AI.

Land of War pozwala graczowi na zostanie żołnierzem biorącym udział w licznych bitwach i potyczkach. Poza standardową rozgrywką jako piechur, tytuł pozwala także na prowadzenie pojazdów opancerzonych i latanie samolotem. Reklamując swoją produkcję, twórcy gry nawiązywali do nostalgicznego klimatu dawnych produkcji, takich jak MOHAA czy COD.

Niestety gra nie zbiera zbyt wielu pozytywnych recenzji, co można zaobserwować chociażby na Steamie. Gracze wytykają tytułowi problemy z AI wrogów, bardzo słabą optymalizację, problemy ze sterowaniem, a nawet źle zrealizowany dubbing postaci. Ich zdaniem tytuł nadal nie wyszedł z fazy wczesnej bety i będzie potrzebował wielu poprawek, aby stać się pełnowartościowym produktem.

Pozytywne głosy zwracają uwagę na ilość pracy, jaką twórcy włożyli w stworzenie tytułu. Cieszy ich również tryb dla jednego gracza, który obecnie często bywa marginalizowany na rzecz rozgrywek multiplayer. Zauważają również, że młodsi gracze mogą nie dostrzegać, że system zdrowia jest żywcem zaczerpnięty ze starych tytułów, przez co nie doceniają go.

Jak opisywał to niedawno Barnaba Siegel, "Land of War to szturm przez mniej znane epizody II wojny światowej na terenie Polski". Produkcja jest pełna szczegółów historycznych, o których w szkole nas nie uczono. Nawet eksperci mogą ich nie znać.

Nie da się ukryć, że ze względu na taką fabułę Land of War, tytuł może być nieco niszowy i nie trafić do części graczy. Stąd też mieszane oceny. Jeżeli twórcy zdecydują się jednak na wydanie kilku aktualizacji, które poprawią rozgrywkę, istnieje szansa poprawienia opinii o produkcji i przyciągnięcia kolejnych osób chcących zagrać w ich tytuł.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)