Pre-loading gier na PS4 będzie możliwy dopiero przy Destiny

Pre‑loading gier na PS4 będzie możliwy dopiero przy Destiny

Pre-loading gier na PS4 będzie możliwy dopiero przy Destiny
marcindmjqtx
21.05.2014 12:24, aktualizacja: 05.01.2016 15:37

Wyglądało na to, że tak potrzebna funkcja zadebiutuje na konsoli przy okazji premiery Watch Dogs, ale jednak będzie inaczej.

Duże dyski konsol nowej generacji zachęcają do korzystania z dóbr cyfrowej dystrybucji - możliwości kupienia gry w formie cyfrowej, bez wychodzenia z domu. Problemem jest jednak objętość plików, które trzeba ściągnąć. Jeśli nie dysponujecie szybkim łączem, może to zająć nawet kilkanaście godzin. A przecież chcielibyście grać jak najszybciej, bez czekania. Do tego służy funkcja pre-load, pozwalająca ściągnąć grę wcześniej, ale dająca nam do niej dostęp dopiero w momencie premiery. Na PC to standard, na konsolach nie.

Wydawało się, że funkcja zadebiutuje na PS4 przy okazji premiery Watch Dogs. Gra wychodzi za tydzień, więc gracze szukają odpowiedniej opcji. Tyle tylko, że podana miesiąc temu informacja nie pochodziła od Sony, a od niezwiązanego z firmą konta na Twitterze. Teraz wiemy, że na możliwość wcześniejszego ściągnięcia gry poczekamy do września - do premiery Destiny.

fot. support.us.playstation.com

Microsoft także planuje dodanie tej funkcji do Xboksa One, aczkolwiek w przypadku tej konsoli nie znamy konkretnej daty. Nie zdziwi mnie, jeśli daty implementacji na PS4 i Xboksie One magicznie się pokryją.

[źródło: PlayStation Support]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)