Prawdziwa rewolucja będzie na Xboksie?

Microsoft rozmawia właśnie z izraelską firmą 3DV Systems w sprawie zakupu ich technologii celem wykorzystania jej w grach wideo. Transakcja ma kosztować Amerykanów 35 milionów dolarów i pozwolić graczom na kontrolę w grach za pomocą kamery i naturalnych gestów. Co w tym rewolucyjnego? Szybki rzut oka na stronę producenta i dowiadujemy się wielce ciekawych rzeczy. 3DV Systems ma świadomość, że istnieje coś takiego jak Eye Toy, Vision czy Wii, ale twierdzi, że jego produkt to prawdziwa rewolucja. Przede wszystkim technologia ta pierwotnie była stosowana w symulatorach wojskowych i pozwala przenieść trójwymiarowy obraz gracza na ekran oraz naturalnie i płynnie przenosić wszystkie ruchy. Oczywiście zbyt wiele już zapowiadano rewolucji (choćby słynne Nintendo Revolution) żeby się jakoś szczególnie podniecać, ale przenoszenie trójwymiarowej sylwetki gracza do gry i naturalne odwzorowanie ruchów naprawdę daje ogromne możliwości zabawy. Trzymam kciuki za ten projekt.

Prawdziwa rewolucja będzie na Xboksie?
marcindmjqtx

17.02.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:59

AKTUALIZACJA: Maciowi przypomniało się, że już o tym pisał i faktycznie tak było, a umieszczony we wpisie filmik nieco studzi mój entuzjazm. Mimo to nadal wierzę, że mogą dzięki temu powstać gry nieco ciekawsze niż na Wii.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.