Prawa do System Shocka 3 trafiły do developera

Prawa do System Shocka 3 trafiły do developera

12.02.2019 19:23, aktual.: 12.02.2019 23:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Starbreeze Studios sprzedaje je w ramach restrukturyzacji.

Studio Starbreeze w krótkiej notce na swojej stronie internetowej poinformowało o odsprzedaniu praw do System Shocka 3 pracującemu nad grą developerowi - firmie OtherSide Entertainment. Stworzy więc ona (miejmy nadzieję) kontynuację kultowej gry własnym sumptem.

Starbreeze, znane wcześniej z Riddicka i FPS-owego Syndicate mocno podupadło po katastrofalnej premierze Overkill's The Walking Dead. Aktualnie firma przechodzi restrukturyzację, której częścią jest właśnie sprzedaż wspomnianych praw. Jednocześnie Starbreeze odzyskać ma zainwestowane w produkcję gry pieniądze.

Obraz

Nie wiadomo dokładnie, o jakich kwotach jest tutaj mowa. Wiemy jedynie, że w 2017 roku - gdy Starbreeze pozyskało prawa do System Shocka 3 - obiecywało zainwestowanie w projekt 12 milionów dolarów. Mikael Nermark - pełniący rolę CEO Starbreeze - uważa, że taki ruch jest dla firmy słuszny, ale wyraził rozczarowanie faktem, że nie uda jej się ukończyć projektu wraz z OtherSide.

Warto wspomnieć, że Starbreeze kupiło prawa właśnie od OtherSide, obejmując nad projektem rolę wydawcy. Teraz powróci on całkowicie pod kontrolę (ale i finansowanie) twórców, którzy - można przypuszczać - musieli w tym celu zwrócić pozyskane od Starbreeze pieniądze.

Wszystko więc teraz w rękach OtherSide, firmy założonej i zarządzanej przez Warrena Spectora. Ten legendarny designer był swego czasu jedną z głównych sił sprawczych w studiu Looking Glass, które dało graczom właśnie System Shocka i Thiefa. Później zaś, po przejściu do Ion Storm, stworzył Deus Exa. Jest więc jak najbardziej właściwą osobą na właściwym miejscu.

Pytanie, czy to wystarczy.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)