Prawa do System Shocka 3 trafiły do developera

Strona głównaPrawa do System Shocka 3 trafiły do developera
12.02.2019 19:23
Prawa do System Shocka 3 trafiły do developera

Starbreeze Studios sprzedaje je w ramach restrukturyzacji.

Studio Starbreeze w krótkiej notce na swojej stronie internetowej poinformowało o odsprzedaniu praw do System Shocka 3 pracującemu nad grą developerowi - firmie OtherSide Entertainment. Stworzy więc ona (miejmy nadzieję) kontynuację kultowej gry własnym sumptem.

Starbreeze, znane wcześniej z Riddicka i FPS-owego Syndicate mocno podupadło po katastrofalnej premierze Overkill's The Walking Dead. Aktualnie firma przechodzi restrukturyzację, której częścią jest właśnie sprzedaż wspomnianych praw. Jednocześnie Starbreeze odzyskać ma zainwestowane w produkcję gry pieniądze.

325395656531589084

Nie wiadomo dokładnie, o jakich kwotach jest tutaj mowa. Wiemy jedynie, że w 2017 roku - gdy Starbreeze pozyskało prawa do System Shocka 3 - obiecywało zainwestowanie w projekt 12 milionów dolarów. Mikael Nermark - pełniący rolę CEO Starbreeze - uważa, że taki ruch jest dla firmy słuszny, ale wyraził rozczarowanie faktem, że nie uda jej się ukończyć projektu wraz z OtherSide.

Warto wspomnieć, że Starbreeze kupiło prawa właśnie od OtherSide, obejmując nad projektem rolę wydawcy. Teraz powróci on całkowicie pod kontrolę (ale i finansowanie) twórców, którzy - można przypuszczać - musieli w tym celu zwrócić pozyskane od Starbreeze pieniądze.

Wszystko więc teraz w rękach OtherSide, firmy założonej i zarządzanej przez Warrena Spectora. Ten legendarny designer był swego czasu jedną z głównych sił sprawczych w studiu Looking Glass, które dało graczom właśnie System Shocka i Thiefa. Później zaś, po przejściu do Ion Storm, stworzył Deus Exa. Jest więc jak najbardziej właściwą osobą na właściwym miejscu.

Pytanie, czy to wystarczy.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)