Prawa do System Shocka 3 trafiły do developera

Starbreeze Studios sprzedaje je w ramach restrukturyzacji.

Prawa do System Shocka 3 trafiły do developera

12.02.2019 | aktual.: 12.02.2019 23:54

Studio Starbreeze w krótkiej notce na swojej stronie internetowej poinformowało o odsprzedaniu praw do System Shocka 3 pracującemu nad grą developerowi - firmie OtherSide Entertainment. Stworzy więc ona (miejmy nadzieję) kontynuację kultowej gry własnym sumptem.

Starbreeze, znane wcześniej z Riddicka i FPS-owego Syndicate mocno podupadło po katastrofalnej premierze Overkill's The Walking Dead. Aktualnie firma przechodzi restrukturyzację, której częścią jest właśnie sprzedaż wspomnianych praw. Jednocześnie Starbreeze odzyskać ma zainwestowane w produkcję gry pieniądze.

Obraz

Nie wiadomo dokładnie, o jakich kwotach jest tutaj mowa. Wiemy jedynie, że w 2017 roku - gdy Starbreeze pozyskało prawa do System Shocka 3 - obiecywało zainwestowanie w projekt 12 milionów dolarów. Mikael Nermark - pełniący rolę CEO Starbreeze - uważa, że taki ruch jest dla firmy słuszny, ale wyraził rozczarowanie faktem, że nie uda jej się ukończyć projektu wraz z OtherSide.

Warto wspomnieć, że Starbreeze kupiło prawa właśnie od OtherSide, obejmując nad projektem rolę wydawcy. Teraz powróci on całkowicie pod kontrolę (ale i finansowanie) twórców, którzy - można przypuszczać - musieli w tym celu zwrócić pozyskane od Starbreeze pieniądze.

Wszystko więc teraz w rękach OtherSide, firmy założonej i zarządzanej przez Warrena Spectora. Ten legendarny designer był swego czasu jedną z głównych sił sprawczych w studiu Looking Glass, które dało graczom właśnie System Shocka i Thiefa. Później zaś, po przejściu do Ion Storm, stworzył Deus Exa. Jest więc jak najbardziej właściwą osobą na właściwym miejscu.

Pytanie, czy to wystarczy.

Dominik Gąska

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.