Pracują nad Dragon Age: Dreadwolf. Teraz założyli związek zawodowy

Pracują nad Dragon Age: Dreadwolf. Teraz założyli związek zawodowy
07.06.2022 11:21
Dragon Age: Dreadwolf jest współtworzone przez KWS Edmonton
Dragon Age: Dreadwolf jest współtworzone przez KWS Edmonton
Źródło zdjęć: © BioWare

Pracownicy działu kontroli jakości z Keywords Studios Edmonton opowiedzieli się za utworzeniem związku zawodowego. Zespół ten jest zaangażowany w prace nad grą Dragon Age: Dreadwolf. Negocjacje ruszą w przyszłym tygodniu.

Pracownicy kontroli jakości, zrzeszeni w Keywords Studios, są bezpośrednio zaangażowani w prace nad nową grą z serii Dragon Age która, jak informowaliśmy wcześniej, zatytułowana będzie Dragon Age: Dreadwolf. Dział QAKWS Edmonton tworzy teraz związek zawodowy. Wszyscy uprawnieni zagłosowali na "tak", o czym poinformowano na łamach specjalnie utworzonej strony w mediach społecznościowych - Edmonton United.

Firma opublikowała oświadczenie, z którego wynika, że "zaakceptowano głos 16 pracowników z Edmonton". Idea związku zawodowego zaczęła kiełkować już w marcu 2022 roku, kiedy to zarząd firmy wprowadził nakaz powrotu do biura, co wiązało się z dodatkowymi kosztami. Wielu pracowników, już wtedy, narzekało na swoje pensje, a te miały zostać dodatkowo obciążone kosztami dojazdów do biura.

Negocjacje mają ruszyć w przyszłym tygodniu. Warto zauważyć, że niedawno na podobny krok zdecydowali się pracownicy działu kontroli jakości Activision Blizzard z Raven Software. Internauci spekulują - być może jest to zapowiedź "rewolucji", która przetoczy się przez branżę gier.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)