Pracownicy Blizzarda piszą otwarty list. Ponad 2000 osób żąda działań

Przerwa w pracy w siedzibie Blizzarda
Przerwa w pracy w siedzibie Blizzarda

27.07.2021 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To nie koniec burzy wokół Activision Blizzard. Ujawnienie skandalicznych zachowań wewnątrz firmy sparaliżowało jakiekolwiek działania w spółce. Pracownicy piszą też list otwarty do swoich prezesów.

Przypomnijmy, wstrząsający raport ujawnił wieloletnie przymykanie oczu na molestowanie seksualne oraz mobbing kobiet pracujących w Activision Blizzard. Firma od zarzutów się odcięła, nazywając zarzuty niepełnym i zniekształconymi.

Do mediów wyciekła firmowa korespondencja, w której Fran Townsend, dyrektorka ds. korporacyjnych w Activision Blizzard i była doradczyni ds. bezpieczeństwa wewnętrznego George’a W. Busha zaprzecza wszelkim doniesieniom, twierdząc, że zarzuty są przedawnione, nieprawdziwe i wyrwane z kontekstu.

Sprawa zatacza coraz szersze kręgi i głos postanowili zabrać sami pracownicy. Na łamach Kotaku opublikowali list otwarty, w którym domagają się m.in. rezygnacji Townsend ze stanowiska, a władz giganta do podjęcia stanowczych kroków.

Twierdzenie, że jest to" bezpodstawny i nieodpowiedzialny pozew", podczas gdy tak wielu obecnych i byłych pracowników mówi o swoich własnych doświadczeniach związanych z molestowaniem i nadużyciami, jest po prostu nie do przyjęcia.

Czytamy w liście. I nieco dalej.

Wzywamy do wydania oficjalnych oświadczeń, które uznają powagę tych zarzutów i wykażą współczucie dla ofiar molestowania i napaści.

Pod listem już teraz podpisało się ponad 2 tysiące pracowników. Cały czas dołączają kolejne osoby.

Pracę stanęły, giełda reaguje

W tym samym czasie ze studia docierają głosy, że roboty nad World of Warcraft stanęły niemal całkowicie. Zdaniem Jeffa Hamiltona, jednego z designerów WoW-a "prawie żadna praca nie jest teraz wykonywana nad World of Warcraft" i według niego "nie jest to korzystne dla nikogo: ani dla graczy, ani dla deweloperów, ani dla udziałowców".

Przypomnijmy też, że Activision Blizzard to gigantyczny holding, zatrudniający niemal 10 tysięcy pracowników. Roczny przychód firmy przekracza 2 mld dolarów, a spółka wyceniana jest na 23 mld dolarów. Activision Blizzard jest notowany na nowojorskiej giełdzie i kurs jednej akcji jest o włos od spadku na najniższą wartość od maja 2021, czyli poniżej 90 dolarów.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)