Prababcia Johna Romero w Empire of Sin. Burdelmama z papugą na ramieniu

Prababcia Johna Romero w Empire of Sin. Burdelmama z papugą na ramieniu

Prababcia Johna Romero w Empire of Sin. Burdelmama z papugą na ramieniu
11.05.2020 13:09, aktualizacja: 17.05.2020 16:13

Historia prababci lepsza niż Daikatana

Empire of Sin to strategia stworzona na modłę serii XCOM. Zamiast walczyć z najeźdźcami z kosmosu, twórcy proponują wyprawę do Chicago czasów prohibicji. W grze mają pojawić się zarówno fikcyjni, jak i prawdziwi bossowie kryminalnych kręgów. Jedną z takich postaci będzie Elvira Duarte, 70-letnia właścicielka domów publicznych w Meksyku. Duarte jest prababką Johna Romero, legendy gamingu, współtwórcy Dooma.

Za Empire of Sin odpowiada Romero Games, studio stworzone przez Brendę i Johna Romero. Jak ujawnia małżeństwo w wideo przygotowanym specjalnie na amerykański Dzień Matki (w USA wypada 10 maja), Elvira Duarte prowadziła domy publiczne przez 20 lat, zajmowała się także ściąganiem haraczy. Swoją „karierę” zakończyła po wygranej na loterii, po której sprzedała nieruchomości i skupiła się na rodzinie i poprawy życia lokalnej społeczności. Zanim nastąpiła jej duchowa przemiana, Duarte lubiła spacerować z papugą na ramieniu. Prababcia Romero opowiadała żarty, a ptak je puentował.

Model Duarte został oparty na faktycznych zdjęciach prababki. - Niesamowite było zobaczyć ją po raz pierwszy w grze, gdy moja babcia trzymała pistolet maszynowy i kosiła wrogów – mówi John.

https://youtu.be/fBCfhdkGXhM

W Empire of Sin Elvira będzie grywalną postacią. Jej specjalnością będzie kontrolowanie wrogich jednostek przez kilka tur. Po wyczerpaniu „przejęcia” postać umrze.

Gra miała ukazać się wiosną 2020 r. ale studio postanowiło przesunąć premierę na bliżej nieokreśloną jesień. Empire of Sin ma wyjść na pecety oraz konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch. W Polsce grę wyda Koch Media.

https://youtu.be/F_izLa5D5NY

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)