Poznań Game Arena wróci w najbliższy weekend

Poznań Game Arena wróci w najbliższy weekend

Poznań Game Arena wróci w najbliższy weekend
marcindmjqtx
17.10.2013 13:21, aktualizacja: 05.01.2016 15:58

Tęskniliście?

PGA odbędzie się w dniach 19-20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 18 października, a więc w piątek, ma miejsce PGA VIP Day, na który wejściówka kosztuje 100 złotych - jak zapewniają organizatorzy, będzie można spotkać twórców, wydawców, dziennikarzy, blogerów i gości specjalnych. Wjazd w sobotę lub niedzielę będzie kosztował 15 złotych (szkolny 12 zł).

Co będzie się działo na PGA? M.in.:

  • Strefa Polskich Studiów Developerskich - swoje projekty będzie przedstawiało kilkanaście niezależnych polskich studiów, wśród nich np. Farm 51 pokazujące grywalną wersję Deadfall Adventures (ma być też turniej w multi).
  • Zjazd Twórców Gier - wśród prelegentów trwającego 2 dni zjazdu znajdziemy m.in. Piotra Iwanickiego odpowiedzialnego za Superhot, Ryszarda Chojnowskiego z firmy lokalizacyjnej Albion i Mikołaja "Sosa" Sosowskiego, twórcę McPixela. Imprezie będzie towarzyszył Game Jam, http://ztg.pl/game-jam/ będzie też pokaz "Indie The Movie".
  • Na Małej Scenie PGA będzie można posłuchać debat o nowej generacji konsol, crowdfundingu, fabule w grach i grach niezależnych - wśród dyskutantów m.in. Maciej Miąsik z one2tribe, Artur Maksara z Flying Wild Hog i Wojciech Pazdur z Farm 51.
  • Red Thread Games opowie o swoim nowym projekcie - Dreamfall Chapters
  • Na stoisku M26 Lab "Gazety Wyborczej" będzie można przetestować Oculus Rift.
  • Będzie można pograć m.in. w Warface od Crytek, Dying Light od Techlandu, odbędzie się turniej World of Tanks, FIFA 14, War Thunder (do zgarnięcia będzie kod na Złote Orły), Mistrzostwa Polski w Trackmania 2, finały ligi Cybersport w League of Legends (na PGA pojawią się zresztą twórcy z Riot Games)
  • W Strefie Retro będzie można zagrać m.in. na Atari 2600, ZX Spectrum, C-64, NES-ie, Jaguarze i wielu, wielu innych starych sprzętach.

Organizatorzy spodziewają się 40 tys. zwiedzających. 59 wystawców i 350 przedstawicieli mediów to również więcej niż w zeszłym roku, co może być znakiem, że PGA po nieudanym epizodzie warszawskim na nowo odnalazło się w Poznaniu. Choć brak firm tworzących polski rynek - SCEP, Microsoftu, Cenegi, Techlandu, polskich oddziałów Ubisoftu i Electronic Arts - sugeruje, że o wydarzeniu najwyższej rangi należy raczej zapomnieć. Wybieracie się?

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)