Poznaliśmy nową grę twórców Wiedźmina - nazywa się Cyberpunk. TEN Cyberpunk

Poznaliśmy nową grę twórców Wiedźmina - nazywa się Cyberpunk. TEN Cyberpunk30.05.2012 20:17
Poznaliśmy nową grę twórców Wiedźmina - nazywa się Cyberpunk. TEN Cyberpunk
marcindmjqtx

Tak, po prostu: Cyberpunk. TEN Cyberpunk. Choć nazwa może się jeszcze zmienić.

Nazwa bierze się stąd, że po pierwsze będzie to gra osadzona w realiach (zaskoczenie!) cyberpunku, a po drugie - ponieważ bazuje ona na popularnym systemie RPG Cyberpunk 2020, stworzonym w 1988 r. przez Mike'a Pondsmitha. Spodziewać się możemy RPG-a na miarę Wiedźmina z angażującą, inteligentną i dojrzałą fabułą, wyborami moralnymi oraz nieliniową akcją. Rozbudowany futurystyczny świat, do którego trafimy, ma być przepełniony ultranowoczesną technologią, brutalnością i intrygami, rodzącymi się w zdegenerowanym społeczeństwie.

Przypomnijmy, CD Projekt RED ma na swoim koncie póki co dwie gry z serii Wiedźmin, będące adaptacją, rozwinięciem sagi napisanej przez Andrzeja Sapkowskiego. Do tej pory druga część gry, która ukazała się na pecetach i Xboksie 360, jest jedną z najlepiej ocenianych polskich gier w historii i sprzedała się w łącznym nakładzie 1,7 mln egzemplarzy.

Osoby liczące, że CDP RED stworzy coś w rodzaju "Polski 2078 AD", będą musiały obejść się smakiem - akcja gry raczej będzie toczyć się w Stanach Zjednoczonych - tak jak to wymyślił sobie Pondsmith. Podobnie jednak jak miało to miejsce w przypadku "Wiedźmina", twórcy gry mają wolną rękę w "pociągnięciu" świata dalej, w kierunku, który sami sobie wymyślą.

W Wiedźminie gracz wcielał się w tytułowego pogromcę potworów, Geralta, o określonym zawodzie i zestawie umiejętności. W futurystycznej produkcji będzie szersze pole manewru i ułożenia gry do swojego stylu, dzięki rozbudowanemu systemowi klas i ekwipunku.

Mechanika gry będzie oparta o system znany z "papierowej" wersji, ale twórcy nie chcieli jeszcze zdradzać, kiedy dokładnie będzie rozgrywać się fabuła. Początkowo Cyberpunk rozgrywał się w roku 2020, który jest już trochę zbyt bliską przyszłością. Możemy się więc spodziewać czegoś pomiędzy 2050 a 2100 rokiem.

Jeśli mieliście nadzieję na jakiś zwiastun albo pierwsze obrazki z gry, to musimy Was zawieść - CDP RED podzielił się zaledwie jednym szkicem koncepcyjnym, który dołączyliśmy do wpisu. To zrozumiałe, ponieważ Cyberpunk znajduje się jeszcze w dość wczesnej fazie produkcji, a polskie studio wciąż szuka chętnych do pracy nad projektem.

Premiera? Póki co wymierzona jest w 2014 rok, być może już na konsole nowej generacji. Platformy nie zostały jeszcze podane, ale trudno wyobrazić sobie, aby gra miała ominąć także pecety.

Adrian Palma, Konrad Hildebrand

327019300332984362
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)