Poznajcie Kassandrę i Alexiosa, czyli dwa oblicza Assasin's Creed: Odyssey

Poznajcie Kassandrę i Alexiosa, czyli dwa oblicza Assasin's Creed: Odyssey

Poznajcie Kassandrę i Alexiosa, czyli dwa oblicza Assasin's Creed: Odyssey
Joanna Pamięta - Borkowska
21.08.2018 15:16

#teamKassandra

Z okazji Gamescomu posypało się zwiastunów, oj posypało. Pojawiły się chociażby takie oto dwa zwiastuny z najnowszej odsłony sagi o Asasynach (gdzie zdrada króluje na równi z miłością, bo będą romanse, a jakże). Pierwszy poświęcony jest Alexiosowi:

Assassin's Creed Odyssey: Gamescom 2018 - Alexios Cinematic Trailer | Ubisoft [NA]

A drugi Kassandrze:

Assassin's Creed Odyssey: Gamescom 2018 - Kassandra Cinematic Trailer | Ubisoft [NA]

Nie spodziewajcie się wielu różnic - tekst i muzyka są te same, sceny batalistyczne też. W paru momentach widzimy po prostu inną postać. Alexios walczy z bykiem, zaś Kassandra w tym samym momencie z niedźwiedziem. Do niego podkrada się wilk, do niej zaś lew. Inne są też migawki z pojedynków.

Pamiętajcie - 5 października gracie Kassandrą.

I tylko taka mała uwaga pod koniec - nie rozumiem wprowadzania takiego udziwnionego angielskiego w grach, które opowiadają o innych kulturach. Czemu ma to służyć, lepszemu wczuciu się w klimat? Skoro gramy Grekami, to niechże mówią po grecku, albo zwykłą poprawną angielszczyzną, ale nie angielskim z silnym greckim/francuskim/vuldrokańskim akcentem. Przecież w starożytnej Grecji nikt nie znał angielskiego. Kiedy słyszałam Bayeka wymawiającego twardo angielskie głoski, chciało mi się po prostu śmiać.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)