Poznajcie Entertainment Game Labs, najgłupszych plagiatorów w historii gier

Poznajcie Entertainment Game Labs, najgłupszych plagiatorów w historii gier
marcindmjqtx

18.07.2012 14:55, aktual.: 05.01.2016 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1. Weź grafikę i dźwięki z jednej gry 2. gdy zostaniesz obrażony twierdź, że to tamci kradną 3. ????? 4. PROFIT

Entertainment Game Labs to chińskie studio zajmujące się produkcją gier na telefony komórkowe. Armed Heroes to ich najnowszy tytuł. Dynamiczna gra dla wielu graczy, pozwalająca na wspólne bieganie po lochach i zabijanie potworów. Póki co ukazała się wyłącznie na kanadyjskim Appstorze, który często jest wykorzystywany przez twórców do testów zanim gra trafi na "główny", docelowy amerykański rynek.

Ktoś przyjrzał się Armed Heroes i powiedział, zaraz, przecież ta gra ma podobne potwory co Torchlight! Torchlight to wydana w 2009 roku na pecetach (a później także na Xboksie) produkcja również polegająca na łażeniu po lochach i zabijaniu stworów.

Autorom, Runic Games, nie bardzo się to spodobało i zwrócili się do Apple z prośbą o usunięcie ze sklepu gry naruszającej ich prawa autorskie.

Ktoś zadał sobie trud aby przygotować odpowiednie zestawienie:

Na forum serwisu Touch Arcade, który jako pierwszy poruszył ten temat pojawił się Travis Baldree z Runic Games, wkrótce jednak zjawiła się także Serena Zhang z EGLS, która w specjalnym oświadczeniu stwierdziła, że to nieprawda, bo:

  • po pierwsze, wzorowali się nie na Torchligh, a na World of Warcraft
  • po drugie, przecież ich postacie wyglądają inaczej:

Ale to nie wszystko.

Zhang stwierdziła, że lepiej, aby Runic Games popatrzyło na siebie, bo przecież była kiedyś taka gra jak Fate, w której ktoś zamieścił zwierzaki, które służyły do noszenia przedmiotów do miasta.

Niestety, nikt jej nie powiedział, że twórcą Fate był właśnie Travis Baldree, który część rozwiązań z tamtej gry przeniósł do Torchlight.

Ale to nie wszystko.

Zhang zwróciła też uwagę, że przecież wcześniej w Diablo 2 każda postać miała po trzy drzewka umiejętności. I Torchlight też tak ma! Na dodatek część umiejętności jest podobnych!

Niestety, nikt jej nie powiedział, że Max i Eric Schafer, twórcy Diablo i  Diablo 2, założyli Runic Games. Razem z Baldree.

Ale to nie wszystko.

Baldree z kolegami pogrzebał w plikach dźwiękowych Armed Heroes i okazało się, że te EGLS również ukradło. Na dodatek nawet nie chciało im się zmieniać ich nazw, dzięki temu zachowały się literówki, jakie popełniono w ich tytułach podczas prac nad Torchlight.

Ale to nie wszystko.

EGLS ukradło także animacje ataków i poruszania się przeciwników.

I to już chyba wszystko.

Baldree odpowiedział wyraźnym zdziwieniem na oświadczenie Zhang, ludzie zaczęli się śmiać i EGLS do tej pory już się nie odezwało.

Armed Heroes nie jest kopia Torchlight w sensie rozgrywki - to zupełnie inna gra! Nie jest żadnym "nieautoryzowanym portem". To inna produkcja, do której zwędzono podstawowe składniki z innej.

A potem publicznie twierdzi się, że się tego nie zrobiło i to jedynie czerpanie inspiracji.

Źródło: Touch Arcade

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)