Poznajcie Astronautów, czyli nowe studio Adriana Chmielarza

Poznajcie Astronautów, czyli nowe studio Adriana Chmielarza
marcindmjqtx

11.10.2012 15:08, aktual.: 05.01.2016 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adrian Chmielarz to prawdopodobnie najbardziej znany polski twórca gier. Pracował przy takich hitach jak Teenagent, Painkiller czy Bulletstorm, jest także postacią niezwykle rozpoznawalną i charyzmatyczną. Jakiś czas temu odszedł z założonego przez siebie studia People Can Fly i postanowił... założyć kolejne. Oto ono.

Studio nazywa się The Astronauts, a jego oficjalną stronę znajdziecie w tym miejscu.

Skąd taki pomysł na nazwę? W oficjalnym wytłumaczeniu podane jest kilka powodów - przypomniana jest na przykład pierwsza książka science-fiction Stanisława Lema, która nosi taki sam tytuł. Najważniejsze wydaje się być jednak to:

Prawdziwi i wyimaginowani astronauci dzielnie podążają tam, gdzie nikt wcześniej jeszcze nie dotarł. Naszymi grami chcemy zaprosić graczy w podróż, którą nieprędko zapomną, do światów, jakich jeszcze nie widzieli. Nie mamy aspiracji bycia najbardziej zakręconym, szalonym zespołem tworzącym gry. Ale mamy nadzieję - nadzieję! - że będziemy mogli zostawić odciski swoich stóp w pięknym, niesamowitym świecie gier. Oprócz Adriana Chmielarza studio The Astronauts zostało założone jeszcze przez Andrzeja Poznańskiego (grafika) i Michała Kosieradzkiego (animatora). Cała trójka pracowała w People Can Fly, na swoim koncie mają wkład w takie tytuły jak Painkiller, Bulletstorm czy niewydane jeszcze Gears of War: Judgement.

Jaki będzie pierwszy projekt The Astronauts? Tego na razie jeszcze nie ujawniono.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)