Pozew zbiorowy pracowników Infinity Ward przeciwko Activision

Konflikt między pracownikami Infinity Ward a Activision przybiera na sile. Nie tylko kolejne osoby odchodzą ze studia i natychmiastowo znajdują zatrudnienie w Respawn Games, założonym pod skrzydłami Electronic Arts przez Westa i Zampellę (byłych szefów Infinity Ward zwolnionych przez Activision), ale także domagają się od firmy dużych pieniędzy. Byli jak i obecni pracownicy studia złożyli pozew zbiorowy przeciwko Activision.

Pozew zbiorowy pracowników Infinity Ward przeciwko Activision
marcindmjqtx

28.04.2010 | aktual.: 13.01.2016 15:53

Główny zarzut jest dokładnie taki sam jak w przypadku pozwu jaki złożyli West i Zampella przeciw swojemu byłemu pracodawcy - niewypłacenie tantiem i obiecanych premii po olbrzymim sukcesie komercyjnym Call of Duty: Modern Warfare 2. Pod pozwem podpisało się 38 osób, które twierdzi, że jest to sposób Activision na to, aby pozostali w firmie i pracowali nad Modern Warfare 3. Jak dotąd wydawca miał wypłacić 28 milionów dolarów, a powinien jeszcze 54 mln. Grupa domaga się łącznie od 75 do 125 mln. dolarów w czym zawierać się mają rzekomo obiecane premie, tantiemy wraz z odszkodowaniami, udziały w zyskach, akcje oraz odsetki. Ponadto w ramach odszkodowania retorsyjnego (w systemie common law takie odszkodowanie ma zapobiegać temu, by pozwany, a także jego ewentualni naśladowcy, w przyszłości dopuścili się podobnego postępowania) domagają się oni od 75 do 500 mln. dolarów od Activision.

Wygląda na to, że prawdziwe okazały się słowa jednego z anonimowych pracowników Infinity Ward, że studio to jest już martwe i będzie się dalej pogrążać. Activision natomiast bardzo długo może się odbijać decyzja o zwolnieniu Westa i Zampelli, od tego bowiem zaczął się cały proces rozpadu studia.

PS Streszczenie dotychczasowych utarczek Activision z Infinity Ward można znaleźć tutaj.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.